Hlavní navigace

Ohlédnutí za druhým ročníkem konference BI Forum

Sdílet

Martin Noska 23. 11. 2010

Druhý ročník konference byl opět rozdělen do 3 bloků a obsahově pokrýval témata: geografické informační systém jako součást BI; GIS ve veřejném sektoru; novinky v infrastruktuře pro data a databáze; mobilní BI. Po úvodním slovu Martina Procházky (ředitele OKsystemu), se v prvním dopoledním bloku představili pánové Petr Panec a Jan Broulík (Arcdata Praha) se svou přednáškou pojednávající o definici a praktickém využití geografických informačních systémů. První zahraniční řečník, Thierry Winckelmans, se s publikem podělil nejen o moderním trendu okamžité dostupnosti veškerých dat, ale zmínil i praktické možnosti využití GIS v praxi. O budoucnosti geospatial BI se zmiňoval Vojtěch Roupa (Sitewell) a první část konferenčního bloku ukončovala přednáška Petra Podbraného (Oracle) zobrazující možnosti mapových vizualizací.

Druhý dopolední blok zahájil Václav Koudele (Krajský úřad Plzeňského kraje), který oslovil publikum svým příspěvkem o datových skladech a BI veřejného sektoru v době krize. Tomáš Hubálek, z pořádající společnosti OKsystem, všem přítomným prezentoval praktickou ukázku tvorby mapových výstupů propojením BI a GIS.

Josef Krejčí (Oracle) započal odpolední část konference přednáškou zaobírající se novinkami a trendy na poli dat a databází, se zaměřením na Oracle Exadata Database Machine. Druhým zahraničním hostem byl Jürgen Löffelsender (MicroStrategy), který pohovořil o aktuálním trendu používání mobilních a smart telefonů pro potřeby business intelligence.

Celou akci moderoval, před zaplněným sálem čítají více než 150 manažerů a IT specialistů z komerčního i veřejného sektoru, Petr Koubský.

Našli jste v článku chybu?