Hlavní navigace

Ohlédnutí za konferencí StorageWorld 2009

Sdílet

Martin Noska 25. 3. 2009

Tato konference byla určená IT profesionálům pracujícím ve firemním sektoru, státní správě nebo samosprávě, specialistům z oblasti finančnictví, průmyslu a všem, kteří chtěli získat aktuální informace o novinkách v technologiích, řešeních a aplikacích pro správu a archivaci dat.
josh kirschner
V rámci programu vystoupili před zhruba stovkou účastníků odborníci z renomovaných firem, organizací i nezávislí experti jako například Josh Kirschner (na fotografii vlevo), který přednesl svoji keynote na téma rozvoj a budoucnost storage technologií. Josh Kirschner konkrétně řekl, že podle něj v oblasti těchto systémů nejde o revoluci, ale o postupnou evoluci, kdy neustále dochází k posouvání horizontů. V oblasti SSD disků by firmám doporučil počkat s implementací ještě 2 – 3 roky, ale například technologii virtualizace storage označuje již za vyspělou a vhodnou k nasazení. Jedním ze základních prvků vztahu zákazníka s výrobcem storage systémů je pak důvěra, která by měla být jedním z hlavních kritérií při výběru nákupu nového řešení pro ukládání dat.
storageworld partneři
Mezi další řečníky patřil například Tomáš Michaeli ze společnosti Cisco Systems, Petr Ding z Altronu, Miroslav Kotrle ze společnosti Convenio Consulting.

Pořadatelem konference StorageWorld 2009 byla společnost IDG Czech, zlatými partnery pak Cisco a EMC, stříbrným partnerem Fujistu Siemens Computers a bronzovými partnery firmy Altron, Avnet, Comparex, Hitachi a Netgera. Odborným garantem byly společnosti Convenio Consulting a Cacio. Mediálním partnerem pak byl časopis Computerworld (viz fotografie vpravo).

Našli jste v článku chybu?