Hlavní navigace

Okamžité posílání hotovosti pomocí mobilů nabízí v Evropě Ericsson

14. 6. 2011

Sdílet

Jedná se o první krok snahy tohoto známého výrobce komunikačních technologií nabídnout spotřebitelům po celém světě ucelené portfolio komfortních, bezpečných a okamžitých mobilních finančních služeb.

Jelikož převody peněz se budou stále více podobat mobilní komunikaci, naše telefony již neposlouží pouze pro společenský život, ale i pro ten finanční. Poté, co si uživatelé na internetu snadno vytvoří zabezpečenou mobilní peněženku, získají pomocí svého telefonu bezpečný přístup ke svým finančním prostředkům prostřednictvím sítě Ericsson Money.

Služba v současnosti umožňuje lidem okamžitě odesílat a přijímat finanční prostředky a vybírat hotovost – např. rodiče mohou prostřednictvím mobilního telefonu zasílat peníze svým dětem na vysokou školu nebo podpořit své ratolesti na cestách. Převod peněz rodině a přátelům, kteří se nacházejí v kavárně za rohem nebo na druhé straně Evropy se stává stejně rychlým, jako odeslat sms.

Ericsson plánuje zpřístupnit službu Ericsson Money i ve zbytku Evropy. V blízké budoucnosti zákazníci získají přístup i k dalším podobným službám fungujícím v různých zemích (prostřednictvím služby Ericsson Money Interconnect). Zanedlouho prý bude díky Ericssonu možné provádět bezpečné platby účtů, nakupovat na internetu a okamžitě platit za zboží v kamenných obchodech bez použití hotovosti.

Mezi osoby, kterým novinka přinese okamžitou výhodu, patří podle Ericssonu například:

  • Rodinní příslušníci: rodiče mohou posílat peníze svým dětem do místa, kde studují vysokou školu nebo kde tráví prázdniny či rok volna.
  • Uživatelé sociálních služeb: lidé se mohou snadno složit na jídlo, uhradit drobné poplatky a převádět peníze mezi přáteli a rodinnými příslušníky.
  • Zákazníci zvyklí platit v hotovosti: pro zákazníky zvyklé platit pouze v hotovosti může jít o první krok ve využívání bankovních služeb.
  • Zahraniční pracovníci: pracovníci ze zámoří mohou posílat své rodině domů peníze, aniž by museli použít poštovní nebo osobní převod hotovosti, který často zabere hodně času.
Našli jste v článku chybu?