Hlavní navigace

On-line úložiště pro menší firmy s českým rozhraním zprovoznila firma Humyo

13. 4. 2009

Sdílet

Novinka nabízí podle provozovatele řešení s intuitivní správou souborů včetně jednoduché práce s dokumenty a podporu pro SSL šifrování přenosu souborů či pro synchronizaci, jež probíhá na všech připojených počítačích či komunikátorech, takže uživatel má vždy přístup k poslední verzi souboru. Uživatelům je dostupný prostor 10 GB (v placené verzi až 100 GB).

On-line úložiště dat je prý přehledné, při první návštěvě se nový uživatel rychle a bez problémů zorientuje. Všechny zálohované dokumenty jsou vždy při ruce - na počítači, v PDA či v mobilu. Humyo.cz navíc údajně přesně pozná, o jaký typ souboru se jedná, a všechny uložené soubory v administraci roztřídí. V počítači není dokonce nutné mít nainstalovaný multimediální přehrávač nebo prohlížeč fotek - Humyo samo díky svému vlastnímu multimediálnímu přehrávači veškeré dokumenty přehraje, po nahrání do úložiště je možné je ihned vložit do e-mailu či publikovat na Facebooku. Humyo nabízí rovněž zálohování kontaktů, posílání zpráv či interní chat. Novinka nabízí také SSL šifrování přenosu souborů. Rychlost stahování a nahrávání souborů je neomezená, vše tedy závisí jen na rychlosti připojení uživatele.
Uživatel, který si zakoupí Prémiový účet, dostává na Humyo.cz 100 GB prostoru pro své soubory, a dále PC klienta, který mu umožní synchronizaci a zálohování souborů z vlastního počítače na Humyo. Stačí jen označit soubor nebo celý disk, který by měl být zálohován, a Humyo pozná každou změnu a ihned ji přenese do úschovny. To samé funguje i obráceně. Přetahovat soubory na Humyo je možné i postupně, není potřeba vždy čekat, až se všechny soubory stáhnou. Stahování lze také přerušit a pokračovat později, Humyo si pamatuje, co uživatel nahrál.
Humyo je rovněž službou, která může být finančně výhodná pro malé a střední firmy. Díky Humyu už totiž není nutné, aby si firmy pronajímaly drahé servery s programem na sdílení dat, odpadají také finanční náklady na administrátora serveru.

Našli jste v článku chybu?