Hlavní navigace

OnePlus ukázal novou vlajkovou loď

Sdílet

-rd 23. 3. 2021

Pro spolupráci na fotoaparátu si OnePlus vybral výrobce profesionálních fotoaparátů Hasselblad. Kooperace přináší několik průlomových změn, soustředí se kolem nového standardu podání barev – Natural Color Calibration with Hasselblad – a hardwaru pro vylepšenou kvalitu obrazu.

Hlavní fotoaparát OnePlus 9 Pro s rozlišením 48 MP je vybaven na zakázku navrženým senzorem IMX789 se snímačem 1/1,4” vyvinutým ve spolupráci se společností Sony. Využívá technologie, jakými jsou 2x2 OCL „on-chip lens“), 12bitový RAW formát, duální nativní ISO a DOL-HDR. Nabízí podle výrobce také vyšší rychlosti ostření, čtyřikrát více barevných informací pro vyšší přesnost barev, čistší denní a noční snímky a nižší rozmazání pohybu ve videích.

Ultraširoký fotoaparát modelu OnePlus 9 Pro 50MP využívá snímač 1/1.56” Sony IMX766, objektiv Freeform Lens využívá řadu korekcí dopadajícího světla, čímž snižuje zkreslení na okraji fotografií na přibližně 1 %. Širokoúhlý objektiv navíc umožňuje pořizovat makro fotografie se schopností zaostřit na 4 cm od objektu.

Teleobjektiv s rozlišením 8MP na OnePlus 9 Pro nabízí 3.3x (77mm) zoom s optickou stabilizací pro snížení rozmazání, maximálně pak 30x přiblížení při využití digitálního zoomu. Speciální černobílý snímač spolupracuje také s hlavním fotoaparátem OnePlus 9 Pro a přidává detaily do černobílých fotografií, zatímco nový tilt-shift (náklon čočky) simuluje speciální miniaturní efekt tilt-shift objektivu pro kreativnější fotografie.

Displej se u OnePlus 9 Pro může pochlubit integrací technologie nízkoteplotních polykrystalických oxidů (LTPO), technologií backplane používanou u OLED displejů a rychlou dotykovou odezvu. Technologie LTPO umožňuje automaticky upravovat obnovovací frekvenci ze 120 Hz dolů až na 1 Hz tak, aby odpovídala okamžitým potřebám a vedla tak k nižší spotřebě energie.

Procesorem je Qualcomm Snapdragon 888, připojení 5G je postaveno na systému X60 5G Modem-RF. X60 je třetí generací 5G řešení, a je současně první na světě založenou na 5nm architektuře. Poskytuje vyšší mobilní rychlosti 5G sítě s nízkou latencí a s využitím agregace 5G napříč FDD a TDD. X60 má nižší spotřebu energie a méně se zahřívá, což vede jak ke zvýšení výkonu, tak i k prodloužení životnosti baterie.

OnePlus 9 Pro přichází s LPDDR5 pamětí RAM a úložištěm UFS 3.1. Nejnovější LPDDR5 RAM paměť je 1,5x rychlejší než předchozí LPDDR4X a nabízí rychlost až 6400Mbps.

Inovované je i nabíjení, tentokrát se jmenuje Warp Charge 65T a k nabití pro celodenní používání prý vystačí 15 minut a dokáže mobil nabít z 1 na 100% za 29 minut při kapacitě baterie 4 500 mAh s vylepšenou konstrukcí zdvojených článků.

OnePlus 9 Pro je odolný vůči vodě a prachu s certifikací IP68.

Telefony OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro bude možné předobjednat od 23. března ve variantách OnePlus 9 Pro, 128 GB za 24 299 korun a OnePlus 9, 128 GB za 19 299 korun.

Našli jste v článku chybu?