Hlavní navigace

Prvního open-source klienta pro virtuální desktopy představil VMware

10. 2. 2009

Sdílet

View Open Client, prý prvního klienta s otevřeným zdrojovým kódem určeného pro virtuální desktopovou architekturu, dala veřejnosti k dispozici společnost VMware. Díky tomu mohou dodavatelé optimalizovat svá zařízení pro software VMware View. Ten umožňuje realizovat zabezpečené hostování pracovní plochy, aplikací a dat uživatelů v datových centrech a využití tohoto prostředí prakticky na jakémkoli koncovém zařízení.
VMware View Open Client je k dispozici s licencí GNU Lesser General Public License verze 2.1 (LGPL v 2.1). Podporuje tunneling využívající SSL či dvoufaktorovou autentikaci s RSA SecurID.
Výrobci díky tomuto zpřístupnění mohou vyvíjet rozsáhlá firemní řešení nabízející jednoduchou instalaci, řízení a správu tisíců virtuálních desktopů s vysokou úrovní zabezpečení a s podstatně nižšími náklady ve srovnání s tradičními instalacemi osobních počítačů.
„Přiblížili jsme se vizi univerzálního klienta, kde uživatelé mohou bezpečně a efektivně využívat prostředí své vlastní pracovní plochy, dat a aplikací kdykoli prostřednictvím jakéhokoli koncového zařízení," řekla viceprezidentka a generální ředitelka divize virtualizace desktopů společnosti VMware Jocelyn Goldfeinová
Poradenská společnost Gartner uvádí, že do roku 2013 bude prodáno přibližně 50 milionů uživatelských licencí hostovaných virtuálních desktop a že tencí klienti budou tvořit okolo 40 procent všech zařízení využívajících instalací hostovaných virtuálních desktopů.

Našli jste v článku chybu?