Hlavní navigace

Open source programovací jazyk usnadňující vývoj aplikací představil Google

11. 11. 2009

Sdílet

Novinka nese označení Go, má podobu open source a vylepšuje například správu softwarových komponent pro opakované použití, třeba knihoven. Podporuje také vývoj programů použitelných ve víceprocesorových systémech. Sám Google jej prý před uveřejněním interně dlouhodobě úspěšně testoval.

Google zároveň představil i novou vyhledávací službu určenou pro velké on-line obchodníky. Jde o řešení Google Commerce Search, které bude nabízet pokročilé funkce, jako je třeba rozeznávání synonym, a participující firmy bude stát 50 tisíc dolarů ročně. Určena je pro tisíc nějvětších obchodníků v každé zemi. Služba je integrována s dalšími systémy Googlu, jako je třeba Merchant Center )známý spíše pod Google Base) nebo Product Search.

A konečně Google společně s Novellem oznámily, Pulse, nový produkt Novellu pro vytváření podnikově orientovaných sociálních sítí, bude integrován s platformou Google Wave a umožní mimo jiné kooperaci spolupracovníků na různých dokumentech. Pulse například umožňuje stanovit, kde mohou zaměstnanci publikovat informace ze své oblasti zájmu a vytvořené komunity pak sdílet včetně třeba notifikací o nových příspěvcích. Pulse by se mělo na trhu objevit příští rok, a to nejdříve jako hostovaná služba, později jako samostatná aplikace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?