Hlavní navigace

Operační systém Windows 7 překonal hranici 100 milionů prodaných licencí

Sdílet

Martin Noska 3. 5. 2010

Nejnovější přírůstek do rodiny operačních systémů společnosti Microsoft je dle zástupců výrobce oblíbený především díky své spolehlivosti a bezpečnosti, jednoduchému ovládání s využitím nových technologií a také díky úspoře nákladů a růstu produktivity práce. Svoje jistě hraje také kontrast s předchozí generací, Windows Vista. Uživatelé z řad společností již nadále nečekají na uvolnění prvního servisního balíčku Windows 7 Service Pack 1, ale častěji rovnou přecházejí na nejnovější verzi systému Windows.

Rychlé adopci a přechodu na systém Windows 7 dle zástupců Microsoftu napomáhá také vysoká kompatibilita aplikací třetích stran. V současné době jsou v podstatě všechny podnikové aplikace českých výrobců, které jsou na trhu dostupné, plně kompatibilní s novým systémem a firmy nasazující Windows 7 se tak nemusejí obávat jejich nefunkčnosti. Přehled mnoha v Čechách nejpoužívanějších informačních systémů a aplikací pro firemní zákazníky, které jsou plně kompatibilní se systémem Windows 7, je uveden na stránkách http://www.microsoft.com/cze/windows/windows-7/reference-aplikace/aplikace.aspx. Kompatibilitu svých zařízení si pak společnosti mohou ověřit ve Windows 7 Compatibility Center na stránkách http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/About.aspx.

Z důvodu snazšího přechodu na nový operační systém uvolnil Microsoft minulý týden společně se společností ChangeBASE také nový nástroj pro malé a střední podniky s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB). Ten jim umožňuje otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional  a má tak zjednodušit přechod na nový systém při zajištění plné kompatibility stávajících systémů používaných ve firmě. Nástroj AOK4SMB bude dostupný na adrese http://www.aok4smb.com až do konce července 2010 zadarmo.

Našli jste v článku chybu?