Hlavní navigace

Optimalizované řešení pro virtualizaci desktopů nabízejí firmy Citrix a Cisco

13. 9. 2010

Sdílet

Nové řešení, první svého druhu, podle výrobců firmám usnadní a zlevní zavádění komfortních high-definition virtuálních desktopů a aplikací. Nový produkt kombinuje platformu Cisco Unified Computing System (UCS) s technologiemi Citrix XenDesktop (a to včetně komponent FlexCast a HDX) a uživatelům nabízí následující vlastnosti:

• Servisní profily pro urychlení instalace – Předkonfigurované profily pro hostované sdílené desktopy a hostované VDI (virtual desktop infrastructure) desktopy výrazně zjednodušují jejich nasazení, protože zkracují čas potřebný pro instalaci a konfiguraci XenDesktop s Cisco UCS.

• Předkonfigurované sady pro snadnou implementaci – jsou přizpůsobené různým scénářům využití XenDesktop podstatně usnadňují práci a urychlují implementaci. Startovací sada umožňuje zákazníkům snadno začít s prvními 300 virtuálními desktopy. Rozšiřovací sada dovoluje rozšíření jednoduchým modulárním způsobem na tisíce dalších desktopů a uživatelů.

• Ověřený návrh pro zajištění základní interoperability – Pro další zjednodušení

a urychlení uživatelských implementací je nyní k dispozici referenční návrh architektury, vytvořený na základě rozsáhlého testování, které provedly společně Cisco, Citrix a NetApp.

• Spojené podpůrné služby – Pro toto řešení jsou zákazníkům nabízeny spojené servisní služby přes jedno sdílené číslo technické podpory. Servisní týmy Cisco a Citrix mezi sebou spolupracují a podstupují vzájemná školení.

• Otevřená architektura pro snadnou integraci – Toto řešení je navrženo také jako otevřené, aby zákazníci mohli snadno využívat svých dosavadních investic do úložišť dat

a hypervisorů. Nyní je ověřeno pro Citrix XenServer a VMware vSphere, v blízké budoucnosti je plánována podpora pro Microsoft Hyper-V.

Kombinované řešení umožňuje snadný přístup koncových uživatelů k jejich firemním desktopům a aplikacím z libovolných počítačů typu PC a Mac, notebooků, tenkých klientů, smartphonů a tabletů pomocí univerzálního softwarového klienta Citrix Receiver.

• Kombinované řešení přináší komfortní uživatelské prostředí, postavené na technologii Citrix HDX, které lze přizpůsobit na míru každému uživateli.

• Technologie Citrix FlexCast v XenDesktop usnadňuje zákazníkům volbu nejvhodnějších technologií virtuálních desktopů a aplikací, aby přesně splnila požadavky jednotlivých uživatelů na výkon, zabezpečení, mobilitu a personalizaci.

• Spojené řešení obsahuje všechny možnosti Citrix XenApp včetně integrace s Microsoft App-V a usnadňuje tak zákazníkům doručování Windows aplikací jako služby na vyžádání

na libovolném zařízení, napříč všemi typy fyzických nebo virtuálních desktopů.

• Integrované technologie Citrix SmartAuditor zlepšují integritu dat a usnadňují kontrolu dodržování legislativních norem u všech virtuálních relací, obsluhovaných tímto kombinovaným řešením.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?