Hlavní navigace

Oracle nabízí vylepšenou samoobslužnou platformu pro BI

18. 11. 2015

Sdílet

BI 12c představuje analytickou platformu pro práci se všemi typy podnikových dat, která nyní umožňuje snadno kombinovat data z různých zdrojů.

Nabízí prostředí s vizuálními nástroji i přehlednými panely, která uživatelům umožňuje pracovat s vlastními daty stejně jako s daty na úrovni jednotlivých oddělení nebo celého podniku.

Nová verze také optimalizuje zpracování dat přímo v operační paměti (in-memory), obsahuje vestavěné nástroje i pro pokročilou analytiku a navíc přináší i zjednodušenou správu.

Nové funkce řešení Oracle BI 12c podle výrobce:

  • Integrována je vizualizace dat, kombinování vlastních dat jednotlivých uživatelů a analytické funkce podnikové úrovně. Zákazníci tak získají agilitu a jednoduchost samoobslužných desktopových produktů i spolehlivost platformy, kterou spravuje podnikové IT oddělení.
  • Intuitivní analýzy založené na vyhledávání umožňují uživatelům zadávat otázky (z klávesnice i pomocí hlasového ovládání) a jako odpověď získat vizualizovaná data. Díky jednoduchému rozhraní se používání analytických nástrojů může rozšířit napříč celou organizací.
  • Optimalizovaná práce s daty přímo v operační paměti (in-memory) umožňuje efektivnější využití systémových zdrojů. Analýzy lze provádět rychleji a zahrnout do nich více dat, ať už na úrovni jednotlivého uživatele, oddělení nebo celé firmy. Mnohem efektivněji je možné pracovat také se zdroji velkých objemů dat (big data).
  • Zjednodušená správa i proces upgradu podstatně snižují náklady na vlastnictví.
Našli jste v článku chybu?