Hlavní navigace

Oracle uvedl novou generaci procesorů SPARC64

Sdílet

Martin Noska 10. 12. 2010

Nové procesory pro servery řady SPARC Enterprise M-Series uvedly společně firmy Oracle a Fujitsu. Jsou určeny pro provoz kritických podnikových aplikací (mission-critical computing) a měly by podle výrobce nabídnout vyšší výkon a lepší ochranu investic.

Nové procesory SPARC64 VII+ jsou výsledkem více než 20letého partnerství obou firem při vývoji platformy pro mission-critical computing. Servery SPARC Enterprise M-Series s operačním systémem Oracle Solaris mají zákazníkům nabídnout maximální spolehlivost, škálovatelnost a výkon optimalizovaný pro provoz kritických aplikací. Ke klíčovým vlastnostem patří redundance komponent, hot swap (možnost výměny či přidávání modulů za chodu systému), izolace poruch pomocí dynamických domén a technologie Solaris Container. Tyto technologie disponují také vylepšenými možnosti správy pomocí Oracle Enterprise Manager 11g OpsCenter, a celá platforma je proto vhodná jako řešení pro konsolidaci serverů.

Procesory SPARC64 VII+ nabízejí oproti předchozím modelům i rychlejší přístup k paměti. Jejich taktovací frekvence byla zvýšena na 3 GHz, velikost L2 Cache procesoru se zdvojnásobila na 12 MB.

Lepší ochrana dosavadních i stávajících investic má být zajištěna tím, že systém umožňuje snadný upgrade, procesory lze v případě potřeby bez problémů přidávat a jeden server provozovat na kombinaci procesorů různých generací.

Další novinkou společnosti Oracle je řešení SPARC Supercluster. Je založené na serverech SPARC T3 a M5000 a určeno především pro provoz databáze Oracle v prostředí RAC (real application cluster). Současně byl uveden také Oracle Exalogic Elastic Cloud T3-1B, nový model určený pro provoz kritických a na výkon zvlášť náročných aplikací napsaných v jazyce Java (ale i v jiných jazycích).

Našli jste v článku chybu?