Hlavní navigace

Osmidiskový úložný systém NAS představil Umax

Sdílet

Pavel Louda 11. 3. 2009

NAS server TS-809 Pro postavený na bázi výkonného procesoru Intel Core 2 Duo 2,4GHz, 2GB DDRII paměti a podporující až 8 SATA disků s maximální kapacitou 16 TB dat představil Umax.
Server je určen zejména pro firemní zákazníky a design s vertikálním uložením až osmi disků dovoluje lepší rozptýlení a odvod tepla než klasické horizontální uložení. Vestavěný LCD panel s dotykovým ovládáním je navržen kromě informací o stavu systému také pro základní konfiguraci systému bez použití počítače.
Díky použitému dvoujádrovému procesoru přináší server vysoký výkon zejména pro podnikové prostředí. Výsledky měření při čtení a zápisu dat po síti dosahují hodnoty převyšující 100 MB/sec. Nechybí podpora duální Giga LAN, RAID 0/1/5/6/5+ spare konfigurací a další skvělé funkce jako jsou " Online RAID Capacity Expansion", "Online RAID Level Migration" a také "iSCSI target servis" (Internet Small Computer System Interface) s použitím virtuálního diskového prostoru (tzv. Thin Provisioning) a AES 256bitovou úrovní šifrování, automatickou ochranou blokování IP, okamžitým SMS varováním a SSL bezpečnostním certifikátem.
TS-809 Pro podporuje zabudovaný iSCSI target servis s tzv. Thin Provisioningem. Pro rozšíření kapacity nebo zálohování existujících aplikačních serverů v síti lze vytvořit až 8 iSCSI zařízení. To dovoluje efektivní a flexibilní alokaci potřebného prostoru pro aplikační servery v závislosti na aktuální kapacitě NAS serveru. TS-809 Pro podporuje zabezpečení dat pomocí AES 256bitového šifrování, takže přístup k datům je možný pouze autorizovaným heslem.
TS-809 Pro také podporuje technologii správy disků S.M.A.R.T. (Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology) a komplexní logovací systém dovolující manažerovi serveru podrobně monitorovat práci systému. TS-809 Pro má zabudovanou řadu funkcí jako např. file server, FTP server, DDNS podporu, webový server s instalovaným phpMyAdmin, MySQL server, tiskový server a řadu dalších. Všechny tyto funkce jsou dostupné v platformách pro Linux, UNIX, Mac a Windows. V průběhu dubna mohou zákazníci očekávat kompletní českou podporu menu a také uživatelské rozhraní pod názvem Ajax.
Cena novinky (bez disků) byla stanovena na 43 990 Kč (s DPH).

Našli jste v článku chybu?