Hlavní navigace

Osoby s autismem nacházejí uplatnění v IT

Sdílet

Pavel Louda 24. 5. 2013

Jednou z prvních společností, které oznámily, že  zaměstnají osoby s autismem, je SAP. Podle něj u nich tito lidé najdou uplatnění jako programátoři, specialisté kontroly kvality nebo odborníci na testování softwaru.

SAP podle svých slov vidí v těchto lidech potenciál a u celé řady z nich schopnosti a nadání pro práci v informačních technologiích. SAP bude na zaměstnávání autistů spolupracovat s organizací Specialisterne, která je světovým lídrem ve vyhledávání talentů a specializuje se právě na skupinu osob s touto poruchou a jejich uplatnění.

Této globální iniciativě předcházel pilotní projekt. V Indii již pracuje 6 lidí trpících autismem na testování sady podnikových aplikací Business Suite a v Irsku dalších 5. Ukazuje se, že jejich působení má pozitivní vliv na růst produktivity práce celého týmu. Nyní bude projekt pokračovat v Německu a dále v ostatní zemích.

„Inovace nejčastěji přichází od lidí, kteří myslí odlišně. A jen díky zaměstnávání lidí s jiným pohledem na věc může být společnost SAP připravena na výzvy 21. století,“ řekla Luisa Delgado, členka představenstva SAP.

Odhaduje se, že přibližně 1 % světové populace má poruchu autistického spektra.

Našli jste v článku chybu?