Hlavní navigace

Ovládací centrum OneView představuje HP

5. 10. 2013

Sdílet

Společnost HP představila HP OneView, platformu pro správu infrastruktury určenou pro konvergovanou infrastrukturu HP. Zjednodušuje nejzákladnější kroky, jež jsou základem všech procesů datových center, a umožňuje tak týmům IT přehlednější řízení provozu z jednoho místa. To se může příznivě projevit na snížení a poklesu manuálních chyb způsobujících výpadky provozu IT.

Šíření technologií formou služeb („as-a-service“), rostoucí počet zaměstnanců s dobrou znalostí technologií a zvyšující se složitost podnikových procesů rozšiřuje propast mezi požadavky podniku a nabídkou tradičních služeb IT.

HP OneView

Platforma HP OneView určená pro servery HP BladeSystem, HP ProLiant Generation 8 (Gen8) a HP ProLiant Generation 7 představuje jednotný nástroj pro správu infrastruktury, který podporuje spolupráci a komunikaci s IT v rámci celého datového centra.

Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a automatizované inteligenci, která zjednodušuje běžné úkoly, zvyšuje tato platforma produktivitu správců IT. Nejčastější procesy datových center, jako je zavádění nových produktů, aktualizace, migrace či řešení problémů, je možné významně zkrátit, v optimálním případě až na několik minut.

Například zajištění hypervizorů nad 16 servery zabere s tradičními nástroji dvě hodiny a 50 minut administrace, zatímco s HP OneView trvá stejný úkon pouhých 14 minut. Proces odebrání virtuální lokální sítě (vLAN) vyžaduje s HP OneView pouze čtyři kroky a 30 sekund – v porovnání s 480 kroky a více než dvěma hodinami práce s použitím tradičních nástrojů.

„Sociální média, konzumerizace IT a proměna demografie ovlivňují způsob, jakým se provádí práce a nutí organizace k řešení, která prohlubují propast mezi podnikovými požadavky a tradičními dodávkami služeb IT,“ řekl Tom Joyce, viceprezident a generální ředitel divize konvergovaných systémů HP. „Stávající model řízení infrastruktury se zasekl v minulosti a HP OneView představuje první krok, jak celý přístup ke správě infrastruktury v datových centrech zásadně přehodnotit.“

Správa datového centra si zaslouží technologie 21. století
Během čtyř let vývoje platformy HP OneView pracovalo HP s více než 150 předními globálními zákazníky a s reálným provozem ve více než 30 datových centrech po celém světě, aby analyzovalo příčiny vzniku neefektivity a zdržení souvisejících s nejběžněji prováděnými úlohami, procesy a postupy při správě infrastruktury.

HP také analyzovalo nejoblíbenější moderní aplikace pro koncové uživatele, účelově vytvořené pro zjednodušení a zrychlení plnění specifických úloh, a jejich provozní přístup aplikovalo na komplexnost a měřítka datových center.

 „Organizace s omezenými zdroji v současné době hledají platformy pro správu infrastruktury, které je zbaví nutnosti trávit bezpočet hodin nad každodenními rutinními administrativními úkoly a otevře jim více prostoru na inovace,“ řekl Matt Eastwood, viceprezident a generální ředitel společnosti IDC. „Trh je zralý a připravený na platformu pro správu infrastruktury, která bude více intuitivní a navržená na míru dnešního IT, nikoli IT minulosti.“

„Stávající nástroje pro správu IT infrastruktury jsou určeny pro jednotlivá zařízení, avšak nejsou dobře škálovatelné na podmínky velkých datových center ani optimalizovány pro uživatele. V důsledku toho je pro nás obtížné škálovat IT služby, aniž by nedošlo i k navýšení potřebného času a počtu zaměstnanců,“ uvedl Marian Lakov, enterprise architekt divize Technology Architecture ve společnosti United Airlines. „HP OneView vytváří nový směr a poskytuje univerzální platformu pro správu infrastruktury, která je dostatečně flexibilní, aby umožňovala škálování z jedné serverovny do velkých datových center – a je optimalizována pro infrastrukturní týmy. HP OneView umožní našim IT týmům konfigurovat a spravovat IT infrastrukturu mnohem účinnějším způsobem.“

Vyšší produktivita s rozšířenou podporou
Hladký přechod ze stávajících nástrojů HP pro správu infrastruktury, jako je HP Insight Control a HP Virtual Connect Enterprise Manager, na platformu HP OneView zajišťují služby HP Technology Services. Zjednodušením implementace platformy HP OneView přispívá HP ke zvýšení produktivity a provozní efektivity organizací.

Každá licence HP OneView zahrnuje tři roky bezplatných aktualizací softwaru a technické podpory. Zákazníci mají k dispozici i rozšířenou podporu – zakoupením balíčku HP Care Pack mohou získat pokrytí servisními službami na období čtyř nebo pěti let.

Cena a dostupnost
Platforma HP OneView bude dostupná v nejbližších dnech prostřednictvím HP a jeho globálních channel partnerů. Divize HP Financial Services nabízí možnost sestavení komplexního finančního plánu či flexibilních splátek.

Ceny začínají na 680 eurech za jednotlivou licenci včetně tříleté technické podpory a aktualizací při současném nákupu serverových technologií HP ProLiant.

Další informace lze najít na webu www.hp.com/go/management-oneview.

Našli jste v článku chybu?