Hlavní navigace

Panasonic uvedl osmou řadu odolných notebooků Thoughbook

13. 1. 2009

Sdílet

Kromě technologií Intel DPPM (Dynamic Power Performance Management) nabízejí nové manažerské Toughbooky dlouhou výdrž, vysoký grafický výkon, odlehčený design a odolnou konstrukci.

Nová řada zahrnuje následující modely:
CF-F8 – Manažerský notebook s 14,1“ WXGA TFT displejem a rozlišením 1 280x800 pixelů. Hmotnost 1660g z něj dělá podle slov výrobce údajně nejlehčí širokoúhlý notebook na světě s interní optickou jednotkou a podporou WWAN. Model se vyznačuje novým stříbro-černým designem, přičemž součástí šasi je i integrované držadlo a je určen pro manažery, kteří musejí při své práci často cestovat.

CF-W8 a CF-T8. Další dva nové modely jsou osazeny 12,1“ LCD displejem XGA. W8 je vybaven odklápěcí mechanikou DVD integrovanou do těla počítače. T8 zase nabízí dotykový displej a jako takový je ideální pro práci v terénu a rychlé vkládání dat pomocí digitálního pera. CF-W8 váží 1280g, CF-T8 pak 1385g.

Panasonic navíc tvrdí, že v noteboocích jsou pevné disky s vysokou odolností. Jak 160GB disk v modelu CF-F8, tak 120GB disky v modelech CF-W8 a CF-T8 dokáží údajně přečkat pád z výšky 76 cm, tedy zhruba z výšky kancelářského stolu, aniž by se přerušil provoz počítače. Všechny tři modely jsou pak vybaveny speciálním systémem odvodných kanálků, které zabraňují poškození notebooku v případě polití vodou nebo jinou kapalinou. Tu kanálky odvádějí od citlivých elektrických částí uvnitř přístroje. Všechny modely dokáží podle výrobce odolat zátěži až 100 kg, aniž by došlo k poškození displeje nebo pevného disku. Pevný disk mabíc chrání před nárazem kromě šasi i speciální pěnové chrániče.

Model CF-F8 je vybaven technologií Intel Centrino s vPro a 2,2GHz procesorem Intel Core Duo. Vnitřní výbavu doplňuje čipová sada Mobile Intel GS45 (ICH9M) Express s technologií Intel Active Management. Modely CF-T8 a CF-W8 jsou vybaveny procesory Intel Core 2 Duo na 1,2 GHz, čipovou sadou Intel GS465. CF-F8 vydrží na jedno dobití baterie zhruba šest hodin, CF-W8 a CF-T8 zhruba sedm a půl, takže prakticky celý pracovní den. Modely jsou na trhu od prosince 2008.

Našli jste v článku chybu?