Hlavní navigace

Philips přichází s novými televizory, sluchátky a reproduktory

Sdílet

-rd 2. 9. 2020

Součástí všech televizorů OLED modelové řady 2020, včetně modelu OLED+935, jsou interně vyvinuté funkce umělé inteligence (AI). TP Vision nyní přidává druhý jednoúčelový čip AI ke čtvrté generaci procesoru P5. Nabízí novou vylepšenou verzi systému AI s využitím extra výpočetní kapacity. Funkcionalita AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů z databáze vytvořené vývojovým týmem Philips TV za posledních 30 let.

Software AI nevylepšuje pět pilířů kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi pilíři vytvořil lepší rovnováhu a realističtější, přirozenější obraz.

Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine nabízí další řešení zabraňující vypalování obrazových bodů. Využívá pokročilé funkce detekce programových log monitorováním mřížky o 32 400 zónách k přesné detekci statického obsahu a postupnému snižování intenzity jeho světelného výkonu. Tím zabraňuje vypalování – aniž by to nějak ovlivnilo zobrazení ostatních částí obrazovky. Tento nový systém Philips TV odstraňuje problém s vypalováním u 95 % statických částí obrazu včetně log a herního obsahu.

OLED+935 je první televizor Philips, který obsahuje pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top z dílny Bowers & Wilkins, namontovaný v samostatném krytu reproduktoru. Vše je zasazené v minimalistickém kovovém rámu, který funguje i jako stojan. Model je ale možné pověsit také na zeď.

Dále společnost Philips TV & Sound představila sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku (ANC). Jde o dva true-wireless modely a jedny sluchátka s hlavovým obloukem.

Sluchátka T8505 jsou nejvýkonnější true wireless sluchátka řady Philips, mimo jiné díky velkým 13mm neodymovým zvukovým měničům používaným společně s technologií ANC společnosti Philips – s funkcí rozpoznávání pozadí – a pasivní izolací hluku. Velká kapacita baterie zaručuje přehrávání po dobu až šesti hodin (pět hodin s neustále zapnutým ANC), dalších 18 hodin přehrávání zajistí kompaktní přenosné bezdrátové dobíjecí pouzdro.

Sluchátka T5505 nabízejí kombinaci prvotřídní kvality zvuku a pohodlí ve střední cenové hladině. Systém Philips Advanced ANC s funkcemi pro mapování pozadí doplňují velké, vysoce kvalitními 8mm neodymové reproduktory, kulatá akustická trubice a tři velikosti vyměnitelných koncovek do uší.

Do kategorie nově představených audio výrobků Philips patří také pětice soundbarů série 8000 a dva prémiové soundbary Fidelio.

Série 8000 zahrnuje široký výběr produktů, od 120W modelu B8205 s konfigurací 2.1 až po 360W model B8905 s konfigurací 3.1.2, měniči Dolby Atmos Elevation, bezdrátovým subwooferem a podporou eARC.

Našli jste v článku chybu?