Hlavní navigace

Philips uvádí nový 23“ LED monitor s PowerSensorem pro až 80% úsporu energie

9. 3. 2011

Sdílet

PowerSensor je nová technologie společnosti Philips, která se objevuje v některých jejích nových monitorech. Součástí každého takového monitoru je zabudovaný senzor, který dokáže pomocí neškodných infračervených signálů zjistit, zda je uživatel před monitorem. Ve chvíli, kdy není, automaticky sníží jas monitoru. Úspora energie a finančních nákladů může údajně dosáhnout až 80 procent.philips 235BL2CB

Monitor 235BL2CB má nastavitelnou základnu monitoru Compact Ergo Base, která umožňuje měnit náklon, natočení i výšku. Dále využívá LED technologii, díky níž se má rychle rozsvítit na plný a rovnoměrný jas. LED diody navíc neobsahují rtuť a umožňují tak šetrný proces likvidace a recyklace. Rozlišení panelu o úhlopříčce 23“ je 1920 x 1080 bodů při 60 Hz, jas výrobce udává 300 cd/m2 a odezvu pak 5 ms. Dynamický kontrast (označovaný jako SmartContrast) dosahuje hodnoty 20 000 000 : 1.

Monitor splňuje nároky na certifikaci EPEAT GOLD pro energetickou účinnost a nižší emise plynů. Spotřeba podle výrobce činí 22,47 W (metoda testování EnergyStar 5.0). Mezi další vlastnosti monitoru patří funkce SmartImage, která automaticky analyzuje zobrazovaný obsah a poskytuje optimalizovaný výkon zobrazení. Uživatel si může vybrat z řady různých režimů a monitor sám dynamicky optimalizuje kontrast, sytost barev a ostrost obrázků a videí.

Součástí monitoru je také port USB 2.0, který umožňuje uživateli pohodlně připojit multimediální zařízení plug and play, nebo zabudovaný stereo audio systém se dvěma vysoce kvalitními stereofonními reproduktory.

Našli jste v článku chybu?