Hlavní navigace

Photoshop a Premiere, své editační programy pro videa i fotografie, vylepšilo Adobe

Sdílet

Pavel Louda 28. 9. 2009

Organizátor podle výrobce zjednodušuje časově náročné úkony, jako je přiřazování visaček a vyhledávání. Nový analyzátor automaticky analyzuje a označí visačkami většinu zajímavých a kvalitních fotografií a video záběrů a díky funkci rozeznávání lidí inteligentně identifikuje osoby na fotografiích.

S novými náhledy na celou obrazovku mohou uživatelé zobrazovat své fotografie a videoklipy v režimu prezentace přímo v Organizátoru a provádět rychlé úpravy fotografií nebo přidávat visačky k videozáběrům v průběhu jejich přehrávání. Navíc mohou nyní uživatelé automaticky synchronizovat všechna svá média na více počítačích. 

 „Chceme, aby si naši zákazníci mohli být jisti, že se svými fotografiemi a filmy dosáhnou profesionálních výsledků bez jakékoliv námahy,“ řekl Doug Mack, viceprezident a generální ředitel pro spotřebitelská a hostovaná řešení u Adobe. „Do nových verzí programů Photoshop Elements a Premiere Elements jsme začlenili inteligentní nástroje, které dokáží automaticky analyzovat fotografie a rozeznat lidi, sledovat pohyb ve videu a snadno přidávat speciální efekty nebo několika málo kliknutími myší provádět editační kouzla. Posunuli jsme limity našeho softwaru, takže si každý může vytvářet působivé digitální vzpomínky a přitom si užít spoustu zábavy.“

Například s funkcí Photomerge Exposure lze několika jednoduchými kliknutími myší vytvořit nasvícenou fotografii ukazující všechny detaily pomocí zkombinování více snímků stejné scény – s bleskem nebo bez blesku. Nová funkce Změnit kompozici využívá technologii z programu Adobe Photoshop CS4 a poskytuje možnost přetažením změnit velikost fotografie bez deformace klíčových objektů. Náhledy rychlých oprav zobrazují řadu automaticky upravených fotografií a umožňují uživateli, aby si sám vybral záběr s barvami, kontrastem a osvětlením, které se mu nejvíce líbí.

Program Premiere Elements 8 zase nabízí nové automatické možnosti, se kterými lze prý bez námahy převést videoklipy na profesionálně vypadající filmy. Uživatelé mohou nechat těžkou práci na softwaru s inteligentními volbami, které okamžitě opraví roztřesené záběry a problémy s barvami nebo osvětlením, identifikují a odstřihnou všechny nežádoucí záběry a inteligentně vyváží zvukové prvky. Vynikající nové schopnosti sledování pohybu také umožní uživatelům snadno přidat grafiky, text a efekty, které budou sledovat objekty na scéně.

Program Premiere Elements 8 navíc nabízí nové inteligentní funkce usnadňující střih videa, se kterými lze jednoduše vytvářet působivé filmy. Funkce SmartFix automaticky opraví roztřesené záběry a problémy s barvami nebo osvětlením, aby každý záběr vypadal co nejlépe. Funkce SmartTrim identifikuje nejméně zajímavé a nejméně kvalitní záběry a pomůže je odstranit. A funkce SmartMix plynule vyváží zvukové prvky, aby výsledné video mělo profesionální zvuk od začátku až do konce.

Kompletní balík programů stojí 2 890 Kč. Oba programy Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8 pro Windows jsou dostupné i samostatně za 1 910Kč. Ceny jsou bez DPH.

Našli jste v článku chybu?