Hlavní navigace

Pixel C od Google bude konkurentem iPadu Pro a Surface Pro

30. 9. 2015

Sdílet

Je zajímavé, že 10,2palcový tablet běží na Androidu (konkrétně nejnovější verzi 6.0 Marshmallow) a ne na Chrome OS, jak bývá zvykem u ostatních zařízení řady Pixel, tedy Chromebooků. Tablet je poháněn procesorem Nvidia Tegra X1 a mimo něj nabízí grafiku Maxwell a 3 GB RAM. Displej má rozlišení 2 560 x 1 800 pixelů (s hustotou 308 ppi) a podporuje barevnou škálu sRGB.

Google Pixel C

Zařízení je určeno pro produktivní využití v byznysu, čímž konkuruje hlavně tabletům typu Apple iPad Pro či Microsoft Surface Pro. Každý z těchto tří přístrojů disponuje jiným operačním systémem, a tak je jen na uživateli, čemu konkrétně dá přednost.

Jako příslušenství k tabletu je k dispozici i volitelná klávesnice, která se k Pixelu C připojuje pomocí silných magnetů a je možné ji nastavit v úhlu mezi 100 a 135 stupni. Komunikace mezi tabletem a klávesnicí probíhá bezdrátově s využitím technologie Bluetooth a v zavřeném stavu se klávesnice indukcí nabíjí přímo z tabletu. Na jedno nabití by pak měla vydržet fungovat až dva měsíce.

Google Pixel C, který by se na trh měl dostat ještě před Vánoci (otázkou je, jestli i na český), bude cenou začínat na 499 dolarech (asi 12 tisících korunách) bez klávesnice, za kterou bude nutné si připlatit dalších 149 USD (asi 3 tisíce korun).

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?