Hlavní navigace

Platby pomocí mobilních telefonů zjednodušuje nové řešení SIM karet

25. 11. 2009

Sdílet

SIM karta může být vyjmuta z mobilního telefonu se SCWS a být využita v jiném, který tuto technologii podporuje. Díky tomu mohou uživatelé pokračovat v používání platební služby Visa bez nutnosti instalovat nové uživatelské rozhraní či platební aplikaci při změně telefonu.

Technologie G&D Smart Card Web Server (SCWS) přitom využívá SIM kartu jako lokální server uvnitř mobilního telefonu k zobrazení uživatelského rozhraní, které umožní mobilní platební služby.

Od aplikací Java či jiných softwarových zařízení pro uživatelská rozhraní se liší užitím standardních internetových technologií jako je HTML nebo bezpečnostních spojení https. Aby mohl být zobrazen obsah, SCWS se na SIM kartách spojuje s internetovým prohlížečem na mobilním telefonu a nabízí stejný vzhled jako na internetu.

„Nový prototyp je důkazem toho, že se technologie jednoduchých mobilních plateb pro uživatele stále vyvíjí. Nyní je klíčové učinit bezpečné mobilní platby ještě jednodušší. Spolu s partnery projektu se připravujeme i do budoucna, kdy budou uživatelé moci přesouvat jejich Visa mobilní aplikace z jednoho telefonu do druhého, aniž by přerušili využívání plateb při výměně svého telefonu,“ řekla Sandra Alzetta, Senior Vice President a vedoucí oddělení inovací Visa Europe.

Našli jste v článku chybu?