Hlavní navigace

Platformu XCS pro pokročilé zabezpečení firemní e-mailové komunikace představil WatchGuard

19. 11. 2009

Sdílet

Navíc zahrnují vyspělé možnosti managementu a reportingu, včetně archivace, zaznamenávání logů, upravitelných pravidel a zpráv, TLS šifrování a redundantního messagingu.

Pro firmy do 1 000 uživatelů nabízí výrobce model XCS 570. Ten nabízí obousměrnou ochranu před vnitřním i vnějším ohrožením a také prevenci ztráty dat a zajištění důvěrných informací, před jejich únikem mimo běžné užití e-mailu. Aby zabránil ztrátě poštovních dat z důvodu chyby nebo podobných selhání, poskytuje XCS 570 jako prý první produkt v této cenové třídě systém replikace fronty.

XCS 570 také obsahuje filtrování pomocí slovníků, filtrování obsahu, scanning a kontrolu odchozích příloh a dalšího obsahu, volitelné šifrování e-mailu od třetích stran, tzv. e-profiling a clustering.

Pro větší organizace s až 10 tisíci uživatelů jsou nově dostupné verze XCS 770, 970 a 1170, jež mimo jiné nabízejí i antispamový engine, který zkoumá informace o odesílateli a veškerý obsah, včetně obrázků, příloh a vložených URL. Mohou také provádět kontextové analýzy message trafficu.

Vzhledem k tomu, že středně velké podniky čelí celé řadě regulatorních požadavků, zahrnují modely XCS 770, 970 a 1170 i systém pokročilé prevence ztráty dat, jako například transparentní nápravný systém, který automaticky blokuje, ukládá, přesměrovává, šifruje data a nabízí předdefinované slovníky pro GLB, HIPAA, PCI DSS a další, což prý činí administraci co možná nejjednodušší.

Našli jste v článku chybu?