Hlavní navigace

Plně mobilní podnikový informační systém představil myWAC

Sdílet

Pavel Louda 4. 3. 2013

Dotykovému ovládání se podle tvůrců přizpůsobila nejen vnitřní architektura systému, ale především zcela nové uživatelské prostředí. Nový myWAC je zároveň dostupný i v cloudu ve formě SaaS (Software as a Service).

Novinka běží na operačních systémech Windows, OS X a Linux, a také na iOS a Androidu. Ke standardním modulům pro oblast ERP, CRM, HRM a dalším vývojáři nově přidali i několik widgetů, např. pro integrovaného e-mailového klienta, kalendář nebo předpověď počasí. Nechybí ani integrovaný e-shop s vylepšeným publikačním systémem.

„Naším cílem při vývoji nového myWACu bylo maximálně usnadnit práci především uživatelům, kteří podstatnou část pracovní doby tráví na cestách a od klasických desktopových systémů jsou odříznuti. Díky plnohodnotné mobilitě lze například přímo na schůzce u zákazníka aktualizovat nabídku podle skladových zásob, vystavit objednávku nebo poslat kolegům zápis z jednání,“ říká marketingová ředitelka společnosti myWAC Technologies Andrea Šromová.

Uživatelské prostředí je postavené na bázi HTML5 v kombinaci s „obalující“ aplikací pro každý z podporovaných operačních systémů. Na samotném hardwaru tak nejsou mj. uložena žádná data, což zvyšuje jejich ochranu při krádeži nebo ztrátě zařízení.

Nové rozhraní, pracující s grafickým prvkem dlaždic ve stylu Windows 8, zároveň umožňuje kromě funkce drag & drop i vícenásobné spuštění oken nebo automatické obnovení. Po restartu nebo opětovném spuštění tak systém automaticky obnoví všechna data do stavu před ztrátou spojení, a to včetně částečně vyplněných formulářů.

Specialitou nového rozhraní je prý jednoduchá tvorba automaticky aktualizovaných grafů. Uživatelé tak mohou v přehledné podobě sledovat například aktuální stav nesplacených faktur. Pro každé zařízení si lze přitom i v rámci jednoho uživatelského účtu pracovní plochu individuálně upravit. Pro tablet tak může zobrazovat jiné ikony a widgety než pro desktop nebo smartphone.

Našli jste v článku chybu?