Hlavní navigace

Podniková úložiště s úspornými 2TB disky SATA představilo EMC

Sdílet

Pavel Louda 8. 2. 2010

Nové systémy CLARiiON CX4 a Celerra Gateway, jež podle výrobce poskytují dvojnásobnou kapacitu při polovičních nárocích na fyzické místo, uvedla na trh společnost EMC. Novinky tak optimalizují potřebu prostoru a prostředků v datových centrech. Navíc tyto úložné systémy podporují dvouterabajtové úsporné diskové jednotky SATA, jejichž spotřeba je prý ve srovnání s předchozí generací významně nižší.

Nové konfigurace spolu s 2TB disky SATA, SSD jednotkami Enterprise Flash a úložnými technologiemi jako automatické vypínání pevných disků či FAST (Fully Automated Storage Tiering), tak umožňují snáze spravovat nárůst potřeb aplikací náročných na úložnou kapacitu.

Nejdůležitější fakta o novinkách dle výrobce:

• Nové konfigurace systému CLARiiON CX4 nabízejí možnost nasazení až 390 dvouterabajtových disků SATA s 5400 či 7200 otáčkami a výkonné jednotky Flash v jediném racku vyžadujícím polovinu podlahové plochy a napájecích přípojek oproti stejnému počtu jednotek v běžném racku. Zákazníci, kteří chtějí implementovat systém souborů CIFS a NFS, mohou nasadit kompaktnější systémy CLARiiON CX4 se systémy Celerra Gateway.

• Úporné 2TB jednotky SATA pracující na 5400 otáčkách poskytují dvojnásobnou kapacitu při více než 60procentní úspoře elektřiny na jeden GB než 1TB jednotky SATA se 7200 otáčkami.

• Zhuštěné konfigurace systému CLARiiON CX4 také podporují 1TB a 2TB disky SATA, stejně jako jednotky Enterprise Flash, které ukládají data do elektronické paměti namísto fyzického rotujícího disku.

• Kompaktnější konfigurace CLARiiON CX4 také podporují technologii spin down společnosti EMC, která vypíná neaktivní disky a umožňuje tak uspořit až 65 procent elektřiny vyžadované tradičními jednotkami SATA.

• Nové konfigurace nabízejí plný přístup ke všem diskům z čelní strany racku, ve kterém je umístěn úložný systém. Posuvné provedení umožňuje vysunutí předních pozic, čímž uvolňuje přístup k pozicím a diskům ve druhé řadě.

Našli jste v článku chybu?