Hlavní navigace

Podnikový bezpečnostní systém vylepšený o pokročilý antispam nabízí TrustPort

Sdílet

Pavel Louda 16. 9. 2009

V zájmu zpřesnění antispamového filtru podporuje nová Net Gateway standardy DKIM (DomainKeys Identified Mail), DomainKey, SPF (Sender Policy Framework) a Sender ID. První dva jmenované standardy zajišťují elektronické podepisování zpráv na odesílacím poštovním serveru, druhé dva umožňují kontrolu zpráv na základě pravidel uložených na doménovém serveru. Net Gateway umožňuje v rámci DKIM jak ověřovat podepsané zprávy, tak zprávy podepisovat.
Zdokonalení se dočkala také technologie detekce podezřelých uzlů, která na základě heuristické analýzy zablokuje poštu přicházející z poštovního serveru, jenž je s vysokou pravděpodobností využíván spammery. Zásadní změnou je přepracování hodnotících pravidel pro rozbor příchozí pošty, díky kterému lze efektivně filtrovat nevyžádanou poštu v jazycích s odlišnou znakovou sadou, například v čínštině.
Pokud jde o webový provoz, nově lze prohlížet informace o všech realizovaných datových přenosech, včetně online sledování právě probíhajících transakcí.
Novinkou, která potěší síťové administrátory, je průvodce nastavením, který lze spustit po instalaci nebo kdykoli během používání softwaru. Umožňuje snadné nastavení poštovní brány i administrátorovi bez zkušeností s předchozími verzemi softwaru.

Našli jste v článku chybu?