Hlavní navigace

Podpora výrobce pro některé starší verze systému Windows včetně odnože Visty končí

25. 2. 2010

Sdílet

Společnost Microsoft ukončí podporu některých starších verzí klientského operačního systému Windows, které nemají nainstalovanou nejnovější aktualizaci Service Pack. Zároveň skončí podpora serverového operačního systému Windows Server 2000. Uživatelé, kteří i nadále budou používat nepodporované verze těchto produktů, nebudou mít od této doby přístup k bezpečnostním a dalším aktualizacím a vystavují se prý tedy značnému riziku napadení škodlivým softwarem.

Microsoft proto doporučuje všem firmám, organizacím a uživatelům, aby v rámci zajištění co nejdelší podpory a bezpečnosti svých operačních systémů přešli na nejnovější verze systémů Windows 7 a Windows Server 2008 R2, případně si nainstalovali nejnovější aktualizaci Service Pack (SP) pro systémy Windows XP (aktuálně SP3) a Windows Vista (aktuálně SP2).

Pouze pro tyto podporované verze produktů a servisních balíčků budou pravidelně dodávány aktualizace, včetně všech bezpečnostních oprav, a bude tedy neustále zajištěna jejich aktuálnost. Při přechodu na nejnovější verze operačních systémů a aktualizací doporučuje Microsoft uživatelům rovněž přejít na nejnovější internetový prohlížeč Internet Explorer 8, který jim zajišťuje údajně nejvyšší bezpečnost při práci s internetem.

K ukončení podpory jednotlivých verzí produktů dojde v následujících termínech:

• Podpora systému Windows Vista RTM bez aktualizace Service Pack 1 nebo Service Pack 2 bude ukončena k datu 13. dubna 2010. Uživatelé, kteří na svých počítačích stále ještě používají tento operační systém bez aktualizace Service Pack, by měli přejít na nejnovější systém Windows 7, případně si doinstalovat aktualizaci Service Pack 2 pro systém Windows Vista.

• Podpora systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 skončí 13. července 2010. Uživatelům používajícím na svých počítačích systémy Windows XP SP1 či SP2 se doporučuje přejít na nejnovější systém Windows 7, případně na systém Windows XP s aktualizací Service Pack 3.

• Podpora systému Windows 2000 bude ukončena dne 13. července 2010. Uživatelé používající systém Windows 2000, by měli přejít na systém Windows 7.

• Podpora serverového operačního systému Windows Server 2000 skončí 13. července 2010. Zákazníkům používajícím Windows Server 2000 se doporučuje přejít na nejnovější verzi serverového operačního systému Windows Server 2008 R2, u kterého mají možnost zvolit si vhodnou edici, která bude vyhovovat jejich potřebám a zároveň jim umožní realizovat i nové scénáře nasazení, jako virtualizaci či Web.

Našli jste v článku chybu?