Hlavní navigace

Podzimní velká aktualizace Windows 10 bude 17. října

4. 9. 2017

Sdílet

Tato aktualizace, která vyjde zhruba šest měsíců po té předchozí (a zároveň první velké) obsahuje několik nových funkcionalit v kombinaci s klasickým vychytáváním chyb a bezpečnostními záplatami. Nová funkce zvaná Timeline umožní uživatelům vrátit se zpátky k určitému datu a obnovit procesy běžící v té době. To může zjednodušit návrat k rozdělané práci, kterou jste opustili před několika hodinami či dokonce dny.

K dalším novinkám patří Files On-Demand v rámci OneDrive. Tato služba umožní selektivní stahování souborů a složek z cloudu, tak aby prostor na místním disku nebyl zabrán minimálně používanými daty.

Uživatelé, kteří chtějí editovat video, mohou zastaralý Windows Movie Maker nahradit aplikací zvanou Story Remix, která slouží jako jeho náhrada a umožňuje základní tvorbu a editaci multimédií v novém hávu.

Zajímavým prvkem bude schránka v cloudu, která zjednoduší kopírování obsahu ze zařízení s Windows 10 na smartphone nebo tablet. Novinka bude fungovat podobně jako Apple Universal Clipboard v systémech macOS a iOS.

K dispozici bude také Fluent Design, dříve známý jako Project Neon, tedy pokus o větší sjednocení stylů a témat napříč aplikacemi a rozhraními. Fluent Design dostanou po aktualizaci na Fall Creators Update všechny nativní aplikace Microsoftu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?