Hlavní navigace

Pokročilou obnovu souborů, aplikací a operačních systémů na odlišný hardware nabízí nejnovější Acronis True Image

Sdílet

Pavel Louda 15. 12. 2009

Toto řešení mimo jiné poskytuje rovněž podporu pro dynamické disky a předinstalační prostředí Microsoft Windows (Microsoft Windows Preinstallation Environments - WinPE).

Novinka je dostupná jako doplňkový modul pro Acronis True Image Home 2010. Obsahuje tři komponenty, které byly tradičně vyhrazeny pouze pro podnikovou řadu produktů Acronis, a tak je zpřístupňuje pokročilým uživatelům v domácnostech.

Novým modulem je Universal Restore, což zajišťuje, že v případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení počítače, nebo pokud chce uživatel využít nový nebo náhradní počítač, mohou být jeho data a aplikace snadno a přesně replikovány na fyzický či virtuální počítač – bez ohledu na výrobce, model či nainstalované součásti.

Nový produkt dále poskytuje podporu pro dynamické disky, které nabízejí takové možnosti, jako jsou svazky z více diskových oddílů (partition) či svazky odolné proti poruchám, a snadnou úpravu velikosti diskových oddílů. Uživatelé mohou provést obnovení dynamických svazků buď na neformátované disky, nebo na stávající dynamické disky.

Popsané řešení také podporuje WinPE a umožňuje uživatelům snáze a rychleji nainstalovat nejnovější ovladače Microsoft, uživatelsky přizpůsobené skripty, aplikace a doplňky, čímž se zrychluje proces obnovy. V důsledku toho může uživatel po nabootování ze záchranného média Acronis True Image Home 2010 využít kromě stávajícího i další hardware a může také provést uživatelem přizpůsobené spuštění.

Produkt je dostupný v elektronické podobě na webu výrobce v ceně 839 Kč. Kupující ale už musí mít zakoupen True Image Home 2010 standardní edice.

Našli jste v článku chybu?