Hlavní navigace

Práci s databázemi MS SQL Server vývojářům i správcům zjednoduší novinka od Embarcadera

4. 2. 2011

Sdílet

DB PowerStudio for SQL Server je dostupné ve dvou vydáních: "Developer Edition" (pro databázové vývojáře) a "DBA Edition" (pro správce). Obě vydání obsahují následující nástroje a možnosti:

 

  • Rapid SQL – integrované vývojové prostředí zjednodušující skriptování v jazyce SQL, tvorbu dotazů, správu objektů a správu verzí jak v "živých" databázích, tak v offline úložištích zdrojového kódu
  • DB Change Manager – výkonný nástroj pro sledování a výpis změn v databázích, usnadňující uvádění nových verzí do provozu a vyhledávání příčin výkonnostních problémů způsobených změnami dat, schémat a konfigurací databází. Dovoluje též maskovat testovací data tak, aby se vyhovělo požadavkům na utajení.
  • DB Optimizer – nástroj pro optimalizaci kódu SQL, který umožní rychle odhalit, rozpoznat a přizpůsobit pomalu vykonávaný kód SQL pomocí interaktivního nástroje pro ladění (Visual SQL Tuner).

Vydání "DBA Edition" navíc obsahuje DBArtisan Workbench – to je nástrojem pro správu databází, který dovolí jejich správcům pracovat s mnoha verzemi SQL Serveru a mnoha databázemi z jediného rozhraní. DBArtisan poskytuje grafické editory a průvodce pro zrychlení běžných úloh a pomáhá snižovat počet chyb. Uživatelé s ním zvládnou ovládat mnohem rozsáhlejší a složitější databáze. Pomáhá též odhalit nedostatky ve výkonu, kapacitě či úložném prostoru pro data ještě před tím, než přerostou ve skutečné problémy.

DB PowerStudio for SQL Server doplňuje základní možnosti obsažené v nástroji Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS). Na rozdíl od SSMS a mnoha dalších nástrojů však všechny součásti DB Power Studia pracují s mnoha verzemi SQL Serveru ze stejného rozhraní a pro profesionály je tedy podle dodavatele snazší pracovat v rozličných prostředích.

DB Power Studio navíc obsahuje technologii ToolCloud, jež uživatelům umožní spouštět DB Power Studio na libovolném počítači s Windows, aniž by bylo třeba předtím produkt instalovat.

Vydání "Developer Edition" stojí 23 600 Kč, edice "DBA Edition" pak 47 300 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?