Hlavní navigace

Práci s digitálními 3D prototypy usnadní nová aplikace Autodesku

27. 3. 2010

Sdílet

Výrobce prý zásadně zdokonalil proces konstrukčního navrhování pomocí principů přímé manipulace. Nové modelování dílů přímou manipulací nabízí kontinuální pracovní postup, který nejen pomáhá urychlit návrh, ale také podporuje větší kreativitu. Díky přímé manipulaci je možné ovládat veškeré vstupy potřebné pro příkaz právě v místě, kde uživatelé přímo mění geometrii. Tzv. dynamické zadání v prostředí náčrtu rovněž pomáhá konstruktérům kreslit volněji a přímo, bez přerušení tvůrčího procesu.

Novinkou v softwaru Inventor 2011 je také výrazně jednodušší metoda sestavování návrhu z komponent. Uživatelé mohou nyní snadno manipulovat součástmi pomocí nového nástroje Assemble, který funguje podobně jako Osnap z aplikace AutoCAD. Díky tomu lze snáze přesouvat součásti bez nutnosti zabývat se vazbami sestavy, což umožňuje uživatelům rychle zkoušet alternativní uspořádání sestav.

Návrhové a automatizační nástroje založené na pravidlech urychlují práci na návrzích automatizací běžných úkolů. Obsahují plně integrovanou technologii iLogic, která každému uživateli aplikace Inventor dramaticky zjednodušuje navrhování založené na pravidlech. I uživatelům s minimálními nebo nulovými zkušenostmi s programováním umožňuje snadno zachytit a vložit konstrukční a produktové znalosti přímo do virtuálních modelů.

 

Produktovou řadu Inventoru tvoří následující aplikace:

• Inventor – Umožňuje uživatelům ve výrobních firmách přejít z 3D na digitální prototypy, s jejichž pomocí mohou digitálně navrhovat, vizualizovat a simulovat své výrobky.

• Inventor LT – Nabízí účinné a cenově dostupné funkcemi pro 3D navrhování na úrovni součástí, které zkvalitňují komunikaci a podporují pracovní postupy s digitálními prototypy.

• Inventor Professional – Definuje konstrukční a konfigurační pravidla a automatizuje tvorbu výrobků navržených nebo přizpůsobených na zakázku.

• Inventor Simulation – Poskytuje integrované simulační nástroje na trhu včetně nástrojů pro výpočty a simulaci tlaků, průhybů a posunů. Ty umožňují konstruktérům optimalizovat a ověřovat digitální prototypy před předáním návrhu do výroby.

• Inventor Tooling – Nabízí komplexní, integrovanou funkčnost pro tvorbu plastových vstřikovacích forem přímo z modelů nebo plastových dílů aplikace Inventor.

Našli jste v článku chybu?