Hlavní navigace

Pravidelné 3D televizní vysílání začalo nabízet české UPC

Sdílet

Pavel Louda 8. 6. 2010

3D vysílání na HD+ se opírá o dvě technologická řešení. První je určeno majitelům 3D televizorů se speciálními 3D brýlemi. Druhý typ vysílání pak mohou sledovat i ti, kteří 3D televizor nemají - postačí jim totiž pouze brýle s červeným a zeleným filtrem.Diváci jsou vždy před začátkem 3D vysílání upozorněni, o jaký typ 3D pořadu se jedná a co si jeho sledování vyžaduje.

„HD+ je prvním televizním programem v České republice, který přináší 3D vysílání bez dalších omezení. Zatímco ostatní projekty 3D vysílání jsou určeny pouze pro prezentační účely, nebo pro zákazníky s novými TV přijímači určité značky, vysílání v síti UPC představuje zásadní posun směrem k plošné dostupnosti fenoménu zvaného 3D. UPC ho může nabídnout více než 1,1 mil. českých domácností v dosahu své sítě a přímo si ho již dnes může naladit téměř 400 000 českých domácností“, řekl Václav Bartoň, generální ředitel UPC.

HD+, provozovaný firmou SAT Plus, nabízí především pořady a dokumenty o cestování a zajímavosti a novinky a trendy z oblasti cestovního ruchu. V neposlední řadě se pak věnuje i technologickým novinkám (nejen) z oblasti HD, které dokumentuje na zajímavých pořadech, jako jsou např. koncerty a další kulturní události.

Našli jste v článku chybu?