Hlavní navigace

Přednastavená řešení obchodních procesů zkracující dobu implementace až o třetinu představil SAP

Sdílet

Pavel Louda 11. 11. 2009

U nových řešení prý umožňují přednastavené procesy firmám zkrátit dobu implementace v průměru o třetinu a snížit celkové náklady na implementaci až o 50 procent.

Nový balíček z rodiny řešení Business All-in-One obsahuje podle výrobce přednastavené scénáře, které pokrývají klíčové oblasti fungování podniku od účetnictví přes controlling, odbyt, výrobu, nákup až po servis. Instalovat je možné jak všechny dostupné možnosti, tak pouze ty vybrané.

Novinkou jsou také tři ucelené odvětvové balíčky zaměřené na firmy z oblasti výroby, služeb a obchodu, které v sobě již zahrnují vybrané scénáře osvědčené u zákazníků ze stejných oblastí, a také ucelený balíček zaměřený na základní funkčnost v oblasti finančního účetnictví.

„U tradičních projektů je systém konfigurován a parametrizován na míru dané společnosti, což je nákladný a pracný proces zahrnující nezanedbatelné riziko nutnosti dodatečných úprav a přizpůsobení. Přednastavená řešení oproti tomu poskytují již předkonfigurované obchodní procesy osvědčené u firem obdobné velikosti a ve stejném odvětví,“ vysvětluje Martin Ambler, obchodní ředitel ve společnosti SAP ČR.

V souvislosti s novou verzí Best Practices Baseline SAP připravil lokalizovanou verzi dokumentace, která je volně stažitelná na webu. Nový rozsah pokrytých podnikových procesů včetně tří ucelených odvětvových balíčků reflektuje i nová verze online konfigurátoru řešení ERP. V současnosti prý také probíhá intenzivní příprava a školení partnerů SAP zaměřených na oblast malých a středních firem, kteří mohou nový balíček využít ve vlastní nabídce.

Našli jste v článku chybu?