Hlavní navigace

Přenosný systém pro cloudové videokonference má v Česku Ricoh

Sdílet

Pavel Louda 7. 3. 2013

Plnohodnotný videokonferenční systém, který je však podle výrobce malý, skladný, přenosný a používá se velmi jednoduše jako třeba mobilní telefon, uvedla na tuzemský trh společnost Ricoh. Novinka umožňuje zabezpečené připojení až 20 účastníků najednou stiskem jednoho tlačítka.

Videokonferenci tak lze uspořádat kdekoli, stačí jen zařízení přenést, připojit k internetu a monitoru nebo projektoru. Celý systém váží méně než 1,6 kg a velikostí se dá přirovnat k tabletům.

P3000 má tloušťku 40 mm  a obsahuje kameru, mikrofon, reproduktor, připojení k síti a konzoli s tlačítkem. To umožňuje uživatelům rychle a snadno zahájit video- a audiokonferenci v reálném čase v cloudu. Vysoké rozlišení a 94° širokoúhlý objektiv umožňuje vidět více lidí v místnosti. K dispozici jsou různá rozložení obrazovek a na obrazovce se může objevit až devět účastníků najednou.

Videokonference probíhají pomocí standardu H.264/SVC pro kompresi videa, který upravuje rozlišení, obnovovací kmitočet a kompresi, aby se přizpůsobil dostupné šířce pásma na koncových zařízeních, která mohou mít různé nároky na kvalitu videa.

Při konferenci systém umožňuje sdílení dokumentů, tabulek, prezentací a obrazů přímo na monitoru. Firma může například organizovat čtvrtletní online meetingy či úzce spolupracovat na přípravách zpráv o prodejích, jako by je prováděli účastníci schůze osobně.

Navíc například v kombinaci s digitálním projektorem vznikne v podstatě kdekoli konferenční místnost s vysokou kvalitou obrazu a přenosu, která je i velmi dobře zabezpečená. Takto se dá video promítat přímo na zeď, plátno nebo na tabuli.

Našli jste v článku chybu?