Hlavní navigace

Přichází nová verze Red Hat Enterprise Linux 8

Sdílet

-rd 17. 5. 2019

Red Hat Enterprise Linux 8 je operační systém přepracovaný s ohledem na éru hybridního cloudu. Je navržen tak, aby podporoval pracovní zátěže a operace od podnikových datových center až po větší množství veřejných cloudů. Z pohledu Red Hatu by měl operační systém umět více než jen fungovat jako součást technologického balíčku, měl by být katalyzátorem inovací.

Od Linuxových kontejnerů a hybridního cloudu až po DevOps a umělou inteligenci (AI) je Red Hat Enterprise Linux 8 navržen tak, aby nejen podporoval podnikové IT v hybridním cloudu, ale aby tyto nové technologické strategie pomáhal rozvíjet.

Vzhledem k tomu, že význam nasazování hybridních cloudů a multicloudů roste, musí se vyvíjet také operační systém. Podle IDC nasazuje již 70 % zákazníků multicloudová prostředí a 64 % aplikací v typickém IT portfoliu je dnes založeno na cloudovém prostředí, ať už veřejném nebo soukromém.

Red Hat vnímá jako základní kámen této inovace v oblasti IT operační systém, a to zejména v situaci, kdy má Red Hat Enterprise Linux v roce 2019 podle sponzorované studie IDC dosáhnout globálních tržeb z podnikání v hodnotě více než 10 bilionů USD.

S využitím webové konzole Red Hat Enterprise Linux odstraňuje Red Hat Enterprise Linux 8 mnoho složitostí u úloh sysadminů. Konzole poskytuje grafické rozhraní pro řízení a monitorování systému od stavu virtuálních počítačů až po celkový výkon systému. Pro další zjednodušení používání podporuje tzv. in-place aktualizace, které uživatelům zrychlí a zefektivní převod instancí systému z předchozí řady na novou.

Novinka zahrnuje i systémové role Red Hat Enterprise Linux, které automatizují mnoho složitějších úloh týkajících se řízení a konfigurace Linuxu v produkčním prostředí. Systémové role jsou přednastavené Ansible moduly v rámci Red Hat Ansible Automation, které nabízí automatizované pracovní postupy pro zpracování běžných komplexních úloh sysadminů.

Automatizace usnadňuje nejen nováčkům adopci Linux protokolů a pomáhá odstraňovat lidské chyby, které bývají příčinou obvyklých problémů s konfigurací.

Našli jste v článku chybu?