Hlavní navigace

Příští týden v Brně proběhnou odborné konferenční akce 3IN a Invex Forum

1. 10. 2009

Sdílet

V letošním roce proto dřívější veletrh nahradily dva konferenční projekty: 5. a 6. října se souběžně uskuteční konference 3IN e-governmentu, která je určena státní správě, samosprávě a velkým firmám a Invex Forum zaměřené na malé a střední podniky a živnostníky. S Invexem v minulosti společně konané veletrhy Digitex a Interkamera, cílené na širokou veřejnost, se uskuteční až od 5. do 8. listopadu souběžně s podobně spotřebitelsky zaměřeným veletrhem Sport Life.

První zkušenosti s provozem datových schránek, novinky v oblasti e-Justice, e-Školství nebo archivace dokumentů, ale i přípravy na stěžejní projekt e-governmentu pro příští rok, kterým jsou základní registry veřejné správy. To všechno budou témata, o kterých budou na brněnském výstavišti diskutovat představitelé státní správy a samosprávy, kteří se zde sejdou na konferenci 3IN e-governmentu. Akci oficiálně zahájí ministr vnitra Martin Pecina, téma datových schránek otevře jeho náměstek Zdeněk Zajíček.

V odborných prezentacích vystoupí představitelé České pošty, společností Telefónica O2, Novell, Software 602, Gordic, ICZ a řady dalších. „V době konference 3IN budou mít za sebou datové schránky již tři měsíce náběhového období. Bude proto velmi zajímavé poslechnout si zkušenosti lidí, kteří s nimi každodenně pracují na úřadech, a umožnit jim diskusi s těmi, kdo jsou za systém zodpovědní – ministerstvo vnitra, Česká pošta nebo Telefónica O2,“ říká Radek Malý, ředitel projektu Invex Forum, 3IN, Digitex, Interkamera. Tématice datových schránek bude věnován dopolední program prvního dne konference a z různých pohledů se jí budou věnovat i odborné sekce v průběhu odpoledne. Úterní program se soustředí na projekt základních registrů, e-Školství, bezpečnost a správní agendy.

Záštitu nad konferencí 3IN e-governmentu převzal kromě ministra vnitra Martina Peciny rovněž Roman Onderka, primátor města Brna.

Pokud se týká Invex Fora, nebude ani letos chybět program zaměřený na trendy a inovativní řešení v oblasti podnikových informačních systémů ERP Forum s významnými hráči na trhu Abra Software, Asseco Solutions, CCV Informační systémy, DC Concept či J.K.R, kteří jsou Gold partnery konference. Společnost CCV Informační systémy si přichystala premiéru řešení EDI Orion 2.0 a také zbrusu nový produkt BI4Dynamics - komplexní nástroj pro manažerské informační systémy a datové sklady. Asseco Solutions ukáže celou řadu novinek nejen v systémech Datalock, ale také Helios Green, Helios Orange  i Helios Red. Na využití informačního systému s cílem zvýšení prodeje a téma výroby a ERP se pak zaměří společnost Abra Software. Pozadu nechce zůstat ani společnost DC Concept, která přichází s množstvím změn a vylepšení v QI. Největším lákadlem pak bude QI Shop.


Z dalších konferencí navazujících na předchozí ročníky pak můžeme uvést Svět IT Security, akci zaměřenou na počítačovou bezpečnost. Společnost Eset se právě na Invex Foru chystá oficiálně vstoupit na trh bezpečnostních služeb. Gold partner konference tak představí základní část portfolia služeb v oblasti informační bezpečnosti. Ty jsou určeny firmám všech velikostí, včetně velkých korporací, a Eset je začne nabízet ještě v tomto roce.  Jedna z oblastí představovaného portfolia služeb Esetu je určena firmám v České i Slovenské republice, které chtějí účinně chránit svá informační aktiva prostřednictvím pravidelných testů bezpečnostních slabin a škálovatelných služeb zajišťujících nepřetržitý dohled a sledování firemní sítě. „Je to další krok v naplňování strategie firmy, a to v podobě rozšiřování portfolia produktů a služeb i do jiných oblastí počítačové bezpečnosti“, říká Miroslav Trnka, generální ředitel Eset. Silver partnerem Světa IT Security je společnost Sefira.

Bronzový partner projektu, společnost AVG Technologies, se zaměří na známá i neznámá nebezpečí, která číhají doslova ‚na každém clicku a za každým webem‘, zástupci společnosti se budou věnovat  typickým scénářům infekce jako jsou napadené weby, instalované balíčky exportů či zneužití SEO pro nasměrování uživatele na škodlivé stránky. Stranou nezůstane ani phishing nebo whaling.

V rámci Invex Fora se ovšem chystá i skutečná lahůdka. Společnost Microsoft poprvé v České republice představí Microsoft Surface - počítač ve tvaru konferenčního stolku, jehož plochu tvoří plastovým krytem chráněný velký multidotykový displej, který umožňuje uživateli nebo více uživatelům manipulovat s digitálním obsahem přirozenými pohyby a gesty rukou nebo přikládáním fyzických objektů. Ovládací pohyby uživatelů snímá soustava infračervených kamer umístěných pod promítací plochou displeje, takže množství současně zpracovávaných dotyků je omezeno jen výpočetním výkonem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?