Hlavní navigace

Produkty Norton 2010 uvedl na trh Symantec - nabízejí mimo jiné stanovení reputace souborů

8. 10. 2009

Sdílet

Technologie Quorum, vyvíjená Symantecem více než tři roky, sleduje soubory (jde nejčastěji o spustitelné soubory či knihovny DLL) a desítky jejich atributů, jako je například jeho stáří, zdroj pro stažení, digitální podpis či rozšířenost. Z nich je pomocí určitých algoritmů stanovena jejich pověst. Quorum ji automaticky aktualizuje podle toho, jak je distribuován v internetu a jak se jeho atributy mění. Pověst je obzvláště důležitá u nového souboru, který může být s velkou pravděpodobností hrozbou, kterou tradiční ochrana s velkou pravděpodobností nezjistí.

Doporučená cena aplikace Norton Internet Security 2010 CZ je 1 499 Kč (včetně DPH) a zahrnuje licenci pro jeden počítač. Norton AntiVirus 2010 CZ přijde zájemce na 1 099 Kč.

Detekční technologie implementované do nových produktů Norton a označované jako Norton Insight zahrnují hned několik typů. Jde o:

• Norton Download Insight – Využívá zmíněné informace o pověsti stahovaných souborů. Analyzuje a oznamuje bezpečnost nových souborů a aplikací před tím, než je uživatelé nainstalují a spustí.

• Norton System Insight – Poskytuje funkce a srozumitelné informace o výkonu systému. Automatická a vyžádaná optimalizace aplikací vylepšuje výkon aplikací. Zobrazuje poslední události v počítači a poskytuje informace potřebné ke zkoumání a analyzování problémů s počítačem. Výkonové grafy pomáhají přesně určit příčiny zpomalení počítače.

• Norton Threat Insight – Poskytuje podrobnosti o hrozbách zjištěných v počítači, včetně užitečných informací o jejich původu (adresa URL) a prvním kontaktu.

• Norton Insight Network – Vylepšuje tradiční seznamy zakázaných a povolených položek (whitelisty a blacklisty o stanovení důvěryhodnosti souboru pomocí statistické analýzy atributů souboru. Norton je tímto způsobem schopen určit důvěryhodné a nedůvěryhodné soubory, které by spadaly do šedé oblasti neznáma, pokud by byly použity pouze tradiční metody zabezpečení.

Další klíčové technologie podle výrobce:

• SONAR 2 – Důmyslná technologie zabezpečení na základě analýzy chování druhé generace, která zjišťuje zcela nové hrozby na základě jejich podezřelých akcí bez potřeby tradičních otisků. Využívá údaje o pověsti ze shluku, bran firewall, síťové komunikace (systémy prevence narušení) a atributy souborů, jako je umístění v počítači, informace o původu apod., k rozhodnutí, zda program identifikovat jako hrozbu.

• Nová ochrana před nevyžádanou poštou (pouze Norton Internet Security) – Výkonný modul blokování nevyžádané pošty podnikové třídy pomáhá odstraňovat nežádoucí e-maily a chrání před podvody a infekcemi šířenými prostřednictvím e-mailu. Je o 20 % účinnější než předchozí modul a nevyžaduje zaškolení.

• Norton Safe Web (pouze Norton Internet Security) – Služba hodnocení webových serverů, která k výsledkům hledání vyhledávačů Google, Yahoo! a Live.com přidává hodnocení bezpečnosti, která varují uživatele před potenciálně nebezpečnými servery. Obsahuje také hodnocení bezpečnosti elektronického obchodování, které uživatelům pomáhá při rozhodování o bezpečnosti nákupů online.

• OnlineFamily.Norton (pouze Norton Internet Security) – Uživatelé aplikace Norton Internet Security 2010 mohou volitelně vyzkoušet odběr nové webové služby OnlineFamily.Norton, která rodičům poskytuje přehled o činnosti jejich dětí online a podporuje komunikaci o vhodném a nevhodném chování v Internetu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?