Hlavní navigace

Program pro analýzu počítačových hrozeb uzpůsobenou individuálním potřebám představil Symantec

Sdílet

Pavel Louda 19. 8. 2009

Program analýzy počítačových hrozeb - CTAP (Cyber Threat Analysis Program) - představila společnost Symantec. Novinka podle výrobce komplexně pojímá získávání a identifikaci bezpečnostních informací, poskytuje lokalizované informace o hrozbách a vytváří vhodná nápravná opatření a protiopatření k ochraně důležitých informací klientů.
Analytici počítačových hrozeb v Symantecu data klientů a veřejná data s informacemi dostupnými v programu CTAP a rychle identifikují nové hrozby vůči počítačové bezpečnosti, určují skutečný charakter útoků, vyvíjejí protiopatření a zavádějí řešení.
CTAP poskytuje přístup k jednomu z největších komerčních úložišť údajů o zranitelných místech ovlivňujících počítačovou bezpečnost a informacím o počítačových hrozbách a přidává sadu bezpečnostních nástrojů. Tento přístup je realizován prostřednictvím kvalifikovaných analytiků na pracovišti klienta a tím zlepšuje stav ochrany organizace a zvyšuje její proaktivní schopnosti.
Cílem CTAP, který doplňuje služby Security Intelligence Services, je rozšířit zákazníkův přehled o světě hrozeb a poskytnout zdroje pro účinné zmírnění rizik. Program využívá rozsáhlou globální informační síť společnosti Symantec a široké odborné znalosti v oblasti zabezpečení a zákazníkům poskytuje podrobné zprávy a ověřené informace o útocích, aktivitě nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádaných e-mailech, s nimiž se organizace každodenně setkávají.
„Organizace v současné době stojí před závažným problémem, jak se vypořádat s hrozbami vůči počítačové bezpečnosti, které se objevují rychleji, jsou důmyslnější a dávají minimum času na proaktivní obranu. K tomu se připojuje tlak na snižování nákladů a efektivnější využití minulých investic ke zlepšení stavu počítačové bezpečnosti," řekl Anil Chakravarthy, senior vice president, Symantec Enterprise Services. „CTAP zmírňuje rizika IT komplexním pojetím identifikace hrozeb a shromažďování a ověřování informací a zajišťuje včasnou reakci zkušených profesionálů k ochraně důležitých informací klientů. Vše podporují specializované nástroje pro realizaci reakce."
Cena programu se odvíjí od počtu analytiků, které bude organizace v rámci programu CTAP využívat.

Našli jste v článku chybu?