Hlavní navigace

Programovatelné tiskárny představil Samsung

15. 10. 2013

Sdílet

Společnost Samsung Electronics představila nové laserové tiskárny ProXpress M4020 a M4070 určené pro malé a střední podniky. Na českém trhu jsou dostupné od minulého týdne.

Nově uváděné modely jsou vybaveny webovou platformou XOA Web (eXtensible Open Architecture), barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 4,3 palce, dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1 GHz, vestavěnou pamětí o velikosti 1 GB, funkcemi umožňujícími skenování do cloudu a vylepšenými bezpečnostními prvky. U tiskáren lze využívat paměťové SD karty až do velikosti 4 GB a jsou vybaveny tonerem s extrémně vysokou výtěžností.

„Samsung se neustále snaží podporovat firemní zákazníky a bude uživatelům, obchodním partnerům a nezávislým dodavatelům softwaru pomáhat při používání, prodeji a vývoji řešení šitých na míru. V roce 2014 plánujeme rozšířit naši nabídku o další produkty využívající platformu XOA Web,” uvedl Joosang Eun, senior viceprezident pro prodej a marketing společnosti.

Samsung ProXpressPro malé a střední podniky, které požadují nízké provozní náklady a vyšší produktivitu, je nejzajímavějším rysem tiskárny M4020 a řady zařízení M4070 architektura XOA Web, otevřená webová platforma pro podniková řešení na míru.

V roce 2010 uvedla společnost Samsung Electronics platformu XOA Embedded pro spouštění podnikových řešení v tiskárnách a multifunkčních zařízeních. Poskytuje funkce pro podporu komplexních řešení. Mohla být ale použita jen v produktech vyšší třídy, protože vyžadovala parametry výkonného hardwaru. Platforma XOA Web však tak vysoké požadavky na hardware neklade, protože je založena na webovém serveru, který umožňuje používat tuto platformu pro podniková řešení ve všech zařízeních – od běžných tiskáren formátu A4 po špičková multifunkční zařízení formátu A3.

Nová řada tiskáren Samsung M4020 a M4070 má barevný širokoúhlý dotykový displej s úhlopříčkou 4,3 palce, který je navržen tak, aby připomínal uživatelské rozhraní smartphonů se systémem Android, což uživatelům nabízí možnost intuitivního ovládání. Kombinace většího barevného dotykového displeje a inteligentního UI může zvýšit produktivitu práce a usnadnit využití předem nainstalovaných řešení.

Orientační koncová cena (s daní):
Tiskárny SL-M4020NX/SEE a SL-M4025NX/SEE za 10 990 Kč;
Multifunkce SL-M4070FX/SEE a SL-M4075FX/SEE za 16 890 Kč.

Našli jste v článku chybu?