Hlavní navigace

Proti cenzuře

Sdílet

-rd 10. 6. 2016

Už 20 000 lidí se zapojilo do ankety na internetové stránce iniciativy Přichází cenzor a vyslovilo tak svůj názor na zavedení cenzury Internetu v této zemi, přičemž více než 97 procent z nich hlasovalo proti.

Proti zákonu, který schválili poslanci obou komor parlamentu a v úterý podepsal prezident, se postavilo také přes 230 organizací a firem, mezi nimiž nechybí například Český telekomunikační úřad, ICT Unie, Safer Internet nebo Internet pro všechny.

"Naším cílem je upozornit na to, co špatného zákon přinese. Proto jsme oslovili senátory, kteří s tímto zákonem nesouhlasí, a připravujeme ve spolupráci s nimi návrh na zrušení této problematické části zákona. Jsme si vědomi, že se v případě tohoto zákona jedná o precedentní rozhodnutí, které může mít dalekosáhlé důsledky, a proto se mu musíme bránit,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které stojí za iniciativou Přichází Cenzor.

Iniciativa za svobodný přístup k Internetu pokračuje. Každý, kdo chce vyjádřit svůj názor formou účasti v anketě nebo zasláním loga své společnosti, může tak učinit na www.prichazicenzor.cz nebo prostřednictvím e-mailové adresy proticenzure@nic.cz.

Iniciativu je možné podpořit také na sociálních sítích Twitter a Facebook. Zde jsou průběžně zveřejňovány zajímavé a důležité informace spojené s tímto zákonem a s postupem iniciativy proti blokování internetových stránek.

Našli jste v článku chybu?