Hlavní navigace

Provoz klíčových podnikových aplikací v cloudu usnadní aliance EMC, SAP a VMware

Sdílet

Pavel Louda 24. 11. 2011

Všechny tři společnosti plánují společně investovat do integrace svých aplikačních, databázových a virtualizačních technologií, nástrojů pro správu a informačních infrastruktur a nabídnout tak služby, které podpoří a urychlí přechod podniků ke cloudu.

Konzultační služby a celosvětová podpora se zaměří na pomoc zákazníkům při přesném vyhodnocování, návrhu, implementaci a optimalizaci virtualizační a cloudové strategie s minimálním dopadem na chod organizace.

V rámci této iniciativy plánují společnosti SAP a VMware nabídnout rozšířený program podpory, který integruje konfiguraci a sledování stavu systémů SAP provozovaných v cloudové infrastruktuře VMware, do služeb SAP GoingLive Check a SAP EarlyWatch Alert. Zákazníci by tak měli získat širší možnosti monitorování a správy svých systémů SAP provozovaných na platformě VMware.

SAP chce také zásadně vylepšit spravovatelnost podnikových aplikací v privátních cloudech prostřednictvím vyhodnocování přístupu k virtuálním zařízením na bázi VMware vSphere s podporou modelů vytvořených v jazyce Tosca. Ten byl v nedávné době předložen organizaci OASIS ke standardizaci.

SAP a EMC chtějí podle svých slov spolupracovat i v oblasti výkonné in-memory platformy SAP HANA.

Našli jste v článku chybu?