Hlavní navigace

Průmyslové tablety nabízí v Česku Panasonic

Sdílet

Pavel Louda 24. 6. 2013

Toughpad FZ-G1 je prý prvním plně odolným tabletem od společnosti Panasonic s operačním systémem Windows 8 Pro. Díky tomu lze integrovat do firemní sítě s nejvyššími standardy na zabezpečení přístupu k datům.

Tablet je určen především pro mobilní pracovníky, jako jsou obchodní zástupci, servisní technici, zaměstnanci síťových služeb nebo logistických celků. Díky možnosti montáže do vozidla jsou vhodným řešením pro dopravce, bezpečnostní složky nebo záchranné služby. Pomocí odolného tabletu tak mohou organizace s více pracovníky v terénu zajistit efektivnější organizaci práce.

Tablet FZ-G1 váží 1,1 kilogramu a k zobrazení využívá displej 10,1“ s rozlišením Full HD (1920 x 1200) s technologii IPSα (má velmi široké pozorovací úhly) a s vysokou svítivostí 800 cd/m2 pro práci na přímém slunci.

Ovládat lze jak dotykově až deseti prsty najednou nebo dotykovým perem (digitizérem) například pro záznam podpisů. Panasonic Toughpad FZ-G1 disponuje procesorem Intel Core i5-3437U vPro na frekvenci 1,9 GHz a lze přetaktovat až na 2,9 GHz. Standardně je vybaven 4 GB RAM a SSD diskem s kapacitou 128 GB (volitelně 256 GB).

Toughpad FZ-G1 splňuje vojenský standard MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 120 cm a odolností vůči tekutinám a prachu dle krytí IP65.

Díky konfigurovatelným portům může být tablet připraven dle požadavků firemních zákazníků – kromě již přítomného portu USB 3.0 lze tablet doplnit portem USB 2.0, čtečkou Micro SD nebo čipových karet, modulem GPS, sériovým portem či síťovým portem LAN. Uživatelé mají k dispozici také Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

Toughpad JT-B1 je zase 7“ tablet se systémem Android 4.0 a nadstandardní odolností. Je připraven pro použití v terénu především v síťových odvětvích, veřejném sektoru, policii, dopravě a logistice. K tomu pomáhá standardně dodávaný zadní popruh pro bezpečné uchycení na ruku. 

Váží 544 gramů a je vybaven vícedotykovým 7“ displejem s rozlišením 1024 x 600 bodů a vysokým jase (500 cd/m²). Je standardně vybaven dvěma kamerami, přední s rozlišením 1,3 Mpx a zadní s rozlišením 13 Mpx s podporou automatického zaostřování a LED přisvícením.

Tento tablet splňuje podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 150 cm a třídou krytí IP65. Tablet je také testován na odolnost vůči extrémním teplotám v rozsahu -10 °C až +50 °C.

Uživatelé mají k dispozici 3G, Bluetooth 4.0, Wi-Fi i technologie NFC (Near Field Communication). Srdcem tabletu je nejnovější ARM procesor Ti OMAP 4460 1,5 GHz Dual Core od Texas Instruments  doplněný o 1 GB operační paměti a 16 GB paměti pro data.

 

Našli jste v článku chybu?