Hlavní navigace

Průvodce nasazením virtualizace pro začátečníky nabízí VMware

Sdílet

Pavel Louda 8. 9. 2009

Betaverzi své služby Go představila společnost VMware. Jde o webovou službu, která podle provozovatele pomáhá v prvních krocích virtualizace těm, kdo se s tímto modelem teprve seznamují. Je určena pro malé a střední podniky a prý zásadně zjednodušuje proces virtualizace jejich aplikací prostřednictvím automatizované instalace a konfigurace v současné době nejrozšířenějšího hypervizoru VMware ESXi.
„Go je novinka, kterou uvádíme na trh jako součást naší stále se rozšiřující nabídky pro malé a střední podniky tak, aby mohly své aplikace provozovat pružněji, ziskověji a odolněji," uvedl viceprezident pro rozvoj nový produktů a trhů společnosti VMware Dan Chu. „Virtualizace přináší obrovské výhody téměř každé malé a střední firmě. Služba Go zjednodušuje virtualizaci na minimum: stačí jen pár kliknutí přes internet a i malá firma s limitovanými IT zdroji může začít okamžitě využívat výhod virtualizace."
Pomocí Go lze zdarma projít procesem nastavení hypervizoru ESXi, jenž je rovněž k dispozici zdarma a umožňuje firmám snížit nadbytečné kapacity a zjednodušit jejich podnikání díky schopnosti provozovat mnoho operačních systémů a aplikací na jednom serveru. Díky tomu prý ušetří peníze za hardware, elektrickou energii, chlazení a správu serverů. Hypervizor VMware ESXi společně se službou VMware Go je určen pro nováčky v oblasti virtualizace, kteří dosud neměli čas nebo peníze nasadit toto moderní řešení IT infrastruktury.
VMware Go je k dispozici v beta verzi na adrese http://www.vmware.com/go/vmware-go-beta. V ostré verzi bude k dispozici jako bezplatná bezplatná služba v příštím roce.

Našli jste v článku chybu?