Hlavní navigace

První firewall chránící před hrozbami nultého dne

Sdílet

Pavel Louda 19. 9. 2014

Novinka nabízí kombinaci technologií ASA (Adaptive Security Appliance), FirePower, IPS a AMP (Advanced Malware Protection) založených na platformě SourceFire.

Díky tomu využívá kontextovou a dynamickou analýzu bezpečnostních hrozeb, což podle výrobce dovoluje  ochránit sítě v době před začátkem kybernetického útoku, v jeho průběhu i po jeho skončení.

Vůbec poprvé si prý díky technologiím FirePower firewall umí poradit s hrozbami nultého dne, tedy s novými a dosud nepopsanými útoky, na které nelze předem připravit bezpečnostní politiky.

Kromě koupě produktů ASA 5500-X a 5585-X si lze nové funkce dokoupit i k existujícím firewallům ASA, a to prostřednictvím licence ke službám FirePower Services for Cisco ASA.

Vlastnosti nových firewallů podle výrobce:

  • Přehlednost prostředí – správci sítí i bezpečnostní odborníci získávají přehledné rozhraní, v němž mohou jednoduše získat informace o připojených zařízeních (včetně mobilních), potenciálně nebezpečných aplikacích, hrozbách i indikátorech kompromitace (IoC)
  • Zaměření na hrozby – kombinace technologií pro ochranu před známými i pokročilými hrozbami se propojila s AMP schopnou bojovat s hrozbami nultého dne, kontinuální analýzou a s Cisco Collective Security Intelligence (CSI).
  • Integrovaná platforma – Kromě tradiční ochrany nabízí i IPS a pokročilou detekci hrozeb v jediném zařízení. Tato integrace přináší zjednodušení firemní bezpečnostní infrastruktury při současném zvýšení bezpečnosti a snížení nákladů na vlastnictví.

 

Našli jste v článku chybu?