Hlavní navigace

První hybridní notebook ThinkPad představilo Lenovo, nabízí supervýdrž na baterii

Sdílet

Pavel Louda 9. 1. 2012

X1 Hybrid má podle výrobce dvojnásobnou výdrž baterie díky svému spořícímu režimu Instant Media (IMM). IMM je vybavený dvoujádrovým procesorem Qualcomm, až 16 GB operační paměti a vlastním operačním systémem založeném na Linuxu. Pokud chtějí uživatelé přejít z Windows do IMM, jednoduše kliknou na ikonu na pracovní ploše. Díky IMM funguje notebook podobně jako chytrý telefon, zůstává zapnutý a vyžaduje méně časté nabíjení.
Pomocí IMM mohou uživatelé sledovat video, prohlížet fotografie, poslouchat hudbu a prohlížet web a zároveň zachovat cennou kapacitu baterie. Hybridní notebook ThinkPad X1 disponuje také technologií RapidCharge, která nabije baterii až na 80 procent za pouhých 30 minut.
Výkon procesoru byl ve srovnání s předchozími 13palcovými notebooky Lenovo zdvojnásoben a grafický výkon je dokonce čtyřnásobný. Hybrid je vybaven nejnovějšími procesory Intel Core i3, i5 a i7 a operačním systémem Windows 7.
Přestože je ThinkPad X1 Hybrid crossover PC, zůstává stále především notebookem podnikové třídy se všemi příslušnými funkcemi, jako je volitelné mobilní širokopásmové připojení, displej s vysokým rozlišením, Corning Gorilla Glass a webová kamera s vysokým rozlišením a mikrofonem pro video a hlasové volání.
Má také robustní zabezpečení skládající se z technologie Intel vPro, šifrovaného pevného disku s podporou vzdálené správy a čtečky otisků prstů. Multimediální obsah v systému Windows a IMM na ThinkPadu X1 Hybrid nejen dobře vypadá, ale i dobře zní. Notebook je vybaven zvukem Dolby Home Theater v4, HDMI výstupem a technologií Intel Wireless Display pro bezdrátové připojení a streamování 1080p videa do televizoru nebo projektoru.

Ultrabook pro byznys
První podnikový ultrabook společnosti Lenovo - ThinkPad T430u - poskytuje firemním uživatelům především vysoký výkon. Má prvky, které se obvykle nacházejí u prémiových notebooků, jako je matný povrch, který je jemný na dotek, a hliníkové horní víko, které doplňuje jeho subtilní, méně než 2 cm tenké a méně než 1,8 kg vážící šasi. Nechává také vyniknout nové moderní ostrůvkové klávesnici.
14palcový notebook je vybaven funkcemi zaměřenými na podnikové použití. Ke klíčovým patří:
•    výběr z nejnovějších procesorů Intel Core a integrovaných grafik Intel nebo nVidia
•    výběr z úložiště SSD nebo až 1 TB pevného disku
•    až šest hodin výdrže baterie
•    rychlé obnovení a spuštění systému
•    Lenovo Solution Center podporovaný technologií Intel Small Business Advantage pro úsporu energie a vzdálenou správu

ThinkPad X1 Hybrid a ultrabook ThinkPad T430u budou k dispozici v Q2/2012 a Q3/2012.

Našli jste v článku chybu?