Hlavní navigace

První integrované vývojové prostředí s podporou javovského standardu JDK 7 představil Oracle

18. 5. 2011

Sdílet

Nová verze NetBeans přináší také těsnější integraci s aplikačním serverem Oracle WebLogic Server 11 g a podporu pro další software společnosti Oracle: Database, GlassFish Server Open Source Edition 3.1 a GlassFish Server 3.1. Prostředí umožňuje vývoj mnoha typů aplikací v jazyce Java, ale podporuje také další jazyky a platformy, jako je např. PHP, JavaScript/Ajax a C/C++. NetBeans je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac OS, Linux a Oracle Solaris.

Prostředí NetBeans 7.0 dále přináší vylepšený editor samotného kódu v jazyce Java, včetně doplňování kódu a nápovědy. Programová dokumentace Javadoc nyní podporuje přístup přes protokol HTTP ke vzdáleným adresám URL. Soubory dokumentace mohou nyní být (v rámci knihoven i celých programů) hostovány i vzdáleně.

Komponenta JavaServer Faces je integrována se serverem Oracle WebLogic Server 11g. Nový uzel běhového prostředí tohoto serveru zobrazuje nasazené aplikace a zdroje. Součástí vývojového prostředí NetBeans 7.0 je pokročilý HTML editor, který podporuje standard HTML 5 a nabízí také vylepšenou validaci HTML kódu. Co se týče podpory databází, nyní je možné rovněž editovat a nasazovat uložené procedury. Zjednodušen je průvodce pro připojení databáze a nově byl přidán průvodce instalací ovladačů JDBC.

Našli jste v článku chybu?