Hlavní navigace

První notebook s GeForce GTX 120 představen

Sdílet

Filip Brůcha 16. 2. 2009

Nový notebook, s rozměry 342 x 256 x 36 mm a celkovou hmotnost maximálně 2,5 kg, bude spadat pod výrobní řadu N81V, tedy stejně jako přístroje s kartou ATI HD4600. Mozkem laptopu má být dvou-jádrový procesor od Intelu s taktem 2,53 GHz a vlastní pamětí 6MB. Asustek dále pro svůj notebook použije operační paměť 4096 MB DDR2 a napájení bude probíhat přes šesti článkovou baterii.

Hlavní devízou nového laptopu má však být grafická karta Nvidia GeForce GTX 120. Ta by měla mít 32 shader jednotek a poskytovat podporu jak pro klasické rozhraní DirectX 10, tak i High Video Definition a PureVideo HD. Bližší specifikace je zatím pro veřejnost nedostupná.

Součástí nového přírůstku do řady N81VP bude poměrně malý 14,1palcový displej, podsvícený technologií LED. Zajímavá je jistě i kapacita pevného disku až 500 GB. Kromě DVD vypalovačky nováček nabídne rozhraní eSATA a HDMI. Místo klasické DVD vypalovačky by navíc mělo být možné zvolit Blu-ray combo, což je vypalovačka, která navíc umí číst Blu-ray formát. Z dalšího vybavení je ještě vhodné zmínit 1,3MP webkameru a dva integrované reproduktory, zatím nespecifikovaného výkonu. Kdy a především za jakou cenu přijde nový notebook od Asusu do prodeje, není známo a protože si zatím žádný laptop z řady N81V cestu do obchodů nenalezl, není možné datum vydání ani odhadnout.

Zdroj: HWLuxx

Našli jste v článku chybu?