Hlavní navigace

Prý nejvýkonnější průmyslový tablet nabízí v Česku Xplore

3. 2. 2012

Sdílet

Odolný tablet Xplore iX104C5, podle výrobce nejvýkonnější TabletPC na trhu, je osazen dvoujádrovým procesorem Intel Core i7 – 620UE, určeným přímo pro mobilní zařízení. Díky technologii Turbo Boost tento čip dosahuje v plném zatížení pracovní frekvence 2,13 GHz, zatímco v klidu pouze 1,06 GHz.
K vysokému výkonu přispívá také až 8 GB paměti RAM typu DDR3 a užití až dvou SSD disků s rozhraním mSATA, které lze zapojit do RAID 0 nebo 1, čímž se zajistí zrychlené čtení a zápis dat, nebo redundantní ukládání (z bezpečnostních důvodů).
Mezi nejdůležitější vlastnosti tabletu z hlediska odolnosti patří tuhé, vícevrstvé šasi ze slitiny hořčíku, chráněné gumovými krytkami rohů, či vodě a prachu odolné konektory, které zamezují průniku vody a nečistot dovnitř zařízení.
Tablet iX104C5 prošel testováním v laboratořích na armádní certifikaci MIL-STD 810G a krytí IP67, což vyjadřuje vlastnost, že tablet lze za provozu dokonce ponořit do vody. Provozní teplota tohoto zařízení se pohybuje od -20°C do +60°C, přičemž tablet odolá krátkodobému teplotnímu šoku od -51°C do +71°C.
Pro využití v terénu je uzpůsoben i odolný displej s LED podsvícením o velikosti 10,4". Ten je vybavený technologií AllVue Xtreme zaručuje dobrou čitelnost jak na přímém slunci, tak v režimu nočního vidění. Díky zabudované čtečce otisku prstů lze předejít zneužití dat při možném zcizení tabletu.
Tablet  je dodáván ve čtyřech základních provedeních v závislosti na typu užívání(všeobecný, speciálně modifikovaný pro potřeby vojenských a bezpečnostních složek, pro použití v laboratořích, farmaceutických a elektronických výrobnách a konečně pro aplikace, které nevyžadují vysoký výpočetní výkon. Pro snížení nákladů se může dodávat i s procesorem Intel Celeron Dual-Core U3405 a se standardním odolným displejem bez technologie AllVue Xtreme.

Našli jste v článku chybu?