Hlavní navigace

Red Hat přebírá CoreOS, významného dodavatele open source řešení

Sdílet

Pavel Louda 9. 2. 2018

Red Hat oznámil, že podepsal dohodu o převzetí společnosti CoreOS, významného poskytovatele nativních kontejnerových řešení a systému Kubernetes. Cena akvizice činí 250 miliónů amerických dolarů s tím, že případná upřesnění by neměla mít na celkové náklady zásadní vliv.

Převzetím společnosti CoreOS posílí Red Hat svoji vizi umožnit zákazníkům vytvářet jakýkoli typ aplikací s možností jejich následné implementace ve všech prostředích.

CoreOS vznikla v roce 2013 a zaměřuje se na vývoj a poskytování infrastruktury vyhovující náročným softwarovým požadavkům, která umožňuje automatické aktualizace a opravy a pomáhá organizacím všech velikostí řešit typické problémy, jako jsou výpadky a nedostupnost, bezpečnostní incidenty nebo nedostatečná flexibilita.

Od počátku se zaměřuje na popularizaci odlehčených linuxových operačních systémů optimalizovaných pro kontejnery.  Mezi její produkty patří podnikové kontejnerové řešení CoreOS Quay a podniková Kubernetes platforma CoreOS Tectonic založená na open source technologiích. Ta nabízí vysokou míru automatizace a umožňuje přenositelnost mezi privátními a veřejnými cloudy.

Firma je dobře známá i svojí aktivní podporou open source inovací, které jsou základem kontejnerizovaných aplikací. Mezi ně se řadí projekt Kubernetes a distribuované úložiště pro Kubernetes.

Patří sem i kontejnerový nástroj rkt, který CoreOS převedla na nadaci Cloud Native Computing Foundation (CNCF) podílející se i na rozvoji standardu Open Container Initiative (OCI). Za pozornost stojí i odlehčená linuxová distribuce Container Linux, která automatizuje aktualizační procesy a zjednodušuje provoz kontejnerů.

Kontejnery využívá při přesunu svého aplikačního vybavení do hybridních a multicloudových prostředí stále větší počet organizací. Díky kontejnerům je totiž vytváření, nasazování i přesun aplikací z, do i napříč cloudy mnohem snadnější. Podle IDC „dochází k výraznému pokroku v přijímání cloudů, k celkovému zjednodušování a ke zvyšování přenositelnosti.

Poptávka po cloudech neustále roste a podniky očekávají, že v několika následujících letech budou jejich rozpočtům dominovat právě výdaje na cloudové architektury. Kontejnery jsou stále sofistikovanější technologií a zákazníci tak od poskytovatelů aplikačních platforem chtějí, aby jim pomohli s přenosem a rozšířením stávajících aplikací směrem k veřejným i privátním cloudům.“

 

Našli jste v článku chybu?