Hlavní navigace

Red Hat vylepšuje ve svém Linuxu podporu kontejnerů i bezpečnosti

30. 11. 2015

Sdílet

Platforma Red Hat Enterprise Linux 7.2 je kromě funkčního vylepšení nově kompatibilní i se službou Red Hat Insights pro provozní analýzy, která podle tvůrců díky identifikace známých rizik a technických problémů omezí prostoje či výpadky.

Nový RHEL například nabízí podporu pro OpenSCAP, implementaci protokolu Security Content Automation Protocol umožňující analýzu systému z pohledu dodržování bezpečnostních politik a pravidel.  Nový zásuvný modul Open SCAP pro instalátor Anaconda umožňuje tento protokol využívat pro bezpečnostní analýzu konfigurace již během instalačního procesu a zajistit tak bezpečný výchozí bod pro nasazení systému.

Zabezpečení informací poskytovaných systémem doménových názvů zase umožňuje rozšíření DNSSEC, které vytváří tzv. řetězce důvěry -- nově toto rozšíření pro DNS zóny podporuje i systém pro správu identit Red Hat Identity Management system (IdM).

RHEK 7.2 se prý může pochlubit také značným zvýšením síťového výkonu včetně zdvojnásobení propustnosti v řadě situací využívajících virtualizaci síťových služeb (NFF) a softwarově definované sítě (SDN).

Mezi další rozšíření síťového subsystému jádra patří vyladění síťového zásobníku jádra, které výrazně zrychluje zpracování paketů. RHEL 7.2 tak lze využít i v síťově velmi náročných virtuálních i kontejnerových prostředích.

Součástí nové platformy je i Data Plane Development Kit (DPDK) pro rychlý vývoj zákaznických aplikací, které umožňují přímé zpracování síťových paketů jak v uživatelském prostoru NFV, tak i v dalších typech reálných situací.

Nový systém přichází i s řadou vylepšení pro infrastruktury využívající kontejnery. Aktualizací se dočkal mechanismus pro kontejnerový formát docker, podpora atomických kontejnerů i Kubernetes nebo Cockpit. Součástí většiny předplatných je navíc i RHEL Atomic Host 7.2, nejnovější verze hostitelské platformy optimalizované právě pro provoz kontejnerových aplikací.

Nově je v režimu betatestování k dispozici i Container Development Kit 2. Součástí této vývojové sady je kolekce obrazů, nástrojů a dokumentace zjednodušující vytváření kontejnerových aplikací, které jsou certifikovány pro nasazení v hostitelských kontejnerových prostředích společnosti Red Hat. Mezi tato prostředí patří jak Red Hat Enterprise Linux 7.2 a Red Hat Enterprise Linux Atomic Host 7.2, tak i OpenShift Enterprise 3.

Platforma RHEL přichází také s řadou nových i vylepšených nástrojů, které umožňují tyto administrátorské procesy výrazně zefektivnit.  Mezi hlavní vylepšení verze 7.2 patří systémový archivační nástroj Relax-and-Recover, díky kterému mohou administrátoři vytvářet lokální zálohy ve formátu ISO. Tyto zálohy lze centrálně archivovat i vzdáleně replikovat a zotavení v případě selhání nebo havárie je tak mnohem jednodušší.

Našli jste v článku chybu?