Hlavní navigace

Řešení pro zálohování a obnovu dat pro malé firmy výrazně vylepšil Symantec

Sdílet

Pavel Louda 9. 11. 2009

Software také podporuje nejnovější systémy Microsoftu, včetně Windows 7, Microsoft Exchange 2010 a Microsoft Windows Server 2008 R2. Koncem roku by se měla podle Symantecu objevit i podpora pro operační systémy Linux.

Novinka také nyní obsahuje dříve volitelný doplněk Granular Recovery Option. Tato funkce umožňuje malým firmám zálohovat celý souborový server, stolní počítač, přenosný počítač, virtuální server nebo důležitý aplikační server, například Microsoft Exchange nebo Microsoft SharePoint, a poté během několika minut obnovit granulární položky, například jednotlivé e-maily v systému Exchange, dokumenty SharePoint nebo jednotlivé soubory. Zálohy je možno ukládat na různá disková zařízení a kopírovat do externího umístění nebo na sekundární diskové zařízení pro účely obnovení po havárii.

Software navíc přidává novou podporu nejnovějších virtuálních prostředí, včetně VMware vSphere 4.0, Microsoft Hyper-V Server 2008 a Citrix XenServer 5.x. To zajišťuje, že více technicky orientované malé firmy, které do svých prostředí IT integrují virtualizaci, mohou pomocí softwaru Backup Exec System Recovery převést fyzické systémy na virtuální počítače pro účely testování nebo obnovení po havárii.

Pro malé firmy je prý zálohování a obnova dat výzvou i zdrojem obav. Podle nedávného průzkumu společnosti Applied Research mezi 1 650 malými a středními podniky a jejich zákazníky existuje velký nesoulad mezi tím, jak malé a střední podniky vnímají svoji připravenost na havárii, a skutečnou úrovní připravenosti. Podle průzkumu malé a střední podniky uváděly, že jsou si jisty svojí úrovní připravenosti na havárii (84 %), ale jejich praktiky odhalují, že tato jistota není podložená.

V průměrném malém nebo středním podniku došlo během uplynulých 12 měsíců ke třem výpadkům. Hlavní příčinou byly útoky viru nebo hackera, výpadky napájení a přírodní katastrofy. To je znepokojivé, protože téměř polovina respondentů udává, že dosud nemají plán pro řešení takových výpadků. Většina firem sice zavedla nějakou formu zálohování, ale pouze každá pátá (23 %) zálohuje každý den a 40 % zálohuje jednou za měsíc nebo méně často. Průzkum také prokazuje, že malé firmy, které přijdou v důsledku havárie o data, přijdou také o tržby a zákazníky.

Našli jste v článku chybu?