Hlavní navigace

Řešení propojující technologie Intelu a McAfee slibuje revoluci v bezpečnosti

25. 1. 2013

Sdílet

Prvním řešením je Deep Command, které podle výrobcemění pohled na centrální správu a kontrolu stanic, uvedlo na trh McAfee. Firmám umožní spravovat jednotlivé stroje, plánovat aktualizace jak operačního systému, tak antivirových nástrojů, a umožní provést pokročilý antivirový a antimalware sken v době, kdy nehrozí omezení výkonnosti stanic a tím i jejich uživatelů.

Díky hardwarové podpořen Intelu a komplexnímu správnímu nástroji ePolicy Orchestrator novinka nemusí být spravované počítače při aplikaci bezpečnostních politik připojeny v rámci podnikové sítě -- stačí, pokud jsou dostupné, a to i vzdáleně přes internet. Přitom není podstatné, zda jsou v podnikové síti, nebo se nacházejí mimo ni,  například u uživatele doma nebo na cestách. Skenování, aktualizace OS apod. proběhnou bez narušení činnosti uživatele, například v nočních hodinách.

Druhým řešením je pak Deep Defender, který slouží jako jako antivirový a antimalwarový nástroj pro real-time detekci a blokaci rootkitů, včetně těch zatím neznámých, a to za použití hardwarových technologií Intel vPro.

Dokáže podle tvůrců bez problému detekovat malware běžící na stejné úrovni jako operační systém. Zapojuje hardware do bezpečnostních operací a překvapivě snadno dokáže vynutit pokročilá bezpečnostní skenování nebo aktualizace systému bez omezení výkonu počítače a hlavně bez omezení práce vlastního uživatele.

Velice příjemným plusem technologií Intel vPro a doslova oživením PC je také přímá hardwarová podpora instrukční sady AES-NI, která slouží k hardwarové akceleraci šifrovacího algoritmu AES. Ve spojení s produktem McAfee Endpoint Encryption for PCs, sloužícímu k šifrování pevných disků, který podporuje AES-NI, tak uživatel získá prý nejrychlejší možné řešení kompletního šifrování pevného disku s možností úprav designu, single sign-on dešifrací a přihlášením do operačního systému.

 

Charakteristiky McAfee Deep Defender podle výrobce:

  • Detekce na úrovni HW - McAfee Deep Defender detekuje hrozby na a pod úrovní jádra systému.
  • Okamžitá reakce - hrozby jsou zjištěny a blokovány ještě předtím, než mají možnost napáchat jakékoli škody.
  • Management McAfee ePO - díky centrální správě  McAfee ePolicy Orchestrator má administrátor okamžitou možnost reagovat.
  • Ochrana celé infrastruktury -  okamžitá detekce umožňuje také rozšíření informace o škodlivém kódu do celé sítě a na všechny stanice.

 

Charakteristiky McAfee ePO Deep Command podle výrobce:

  • Vzdálená správa na úrovni HW -  McAfee ePO Deep Command umožňuje vzdálenou kontrolu na nové úrovni a nabízí tak nejširší možnosti vzdálené správy integrované přímo do zařízení.
  • Jednoduchá správa - administrátoři nyní mohou provést veškeré nutné úkony např. přes noc, i když je zařízení vypnuté.
  • Úspora nákladů - díky možnosti provést veškeré servisní úkony i v noci, ušetříte jak za energie, tak za čas svých zaměstnanců – jejich stroj bude plně aktuální a nebude ochuzen o výkon či čas potřebný pro servisní operace prováděné během jejich pracovní doby.
  • Všestranně přívětivá vzdálená pomoc - pomocí McAfee ePO Deep Command může Váš administrátor pomoci mobilním uživatelům s technickými problémy bez jejich invence, např. zapomenutá hesla budou záležitostí několika málo minut.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?